Kiedy rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Kiedy rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą odbywały się od piątku 23 lipca 2021 r.

do niedzieli 8 sierpnia 2021 r. Natomiast Igrzyska paraolimpijskie odbędą się w terminie od 24 sierpnia do 5 września. Oba wydarzenia zostały przełożone w zeszłym roku z powodu pandemii Covid. Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek wieczorem 23 lipca na Nowym Stadionie Narodowym. Zawody będą odbywały się w różnych lokalizacjach, większość z nich odbędzie się w Tokio w Japonii, chociaż wiele rozgrywek przeniesie się w inne miejsca ze względu na ograniczenia przestrzenne, przykładowo niektóre mecze piłkarskie i maraton odbędą się w Sapporo na Hokkaido.

Kiedy rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio bez kibiców

Igrzyska te będą różniły się nieco od poprzednich ze względu na brak kibiców, co jest spowodowane obostrzeniami związanymi z panującą pandemią koronawirusa. Naturalnie różnego rodzaju obostrzenia dotyczyć będą także samych sportowców którzy będą musieli wykonywać badania na obecność Covid. Oczywiście sportowcy będą zaszczepieni w swoich krajach przed przyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Na Igrzyskach Olimpijskich 2020 nie może zabraknąć medali, zorganizowano konkurs na projekt medali, który przyciągnął ponad 400 zgłoszeń. Medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 są wykonane z elektroniki pochodzącej z recyklingu. 5000 złotych, srebrnych i brązowych medali zostało wykonanych z podzespołów elektronicznych pochodzących z recyklingu. Medale mają symbolizować energię i różnorodność sportowców. Projekt medali również reprezentuje kulturę japońską, wstążka prezentuje zmodernizowane ichimatsu moyo czyli charakterystyczny wzór w kratkę i kasane no irome czyli techniki nakładania warstw kimona.

Oczywiście zawody odbędą się w bardzo wielu konkurencjach sportowych, będzie to bardzo wiele spotkań, warto zwrócić uwagę iż w Letnich Igrzyskach Olimpijskich będzie brało udział 11000 sportowców, przybędą oni na Igrzyska do Tokio 2021 terminarz spotkań można oczywiście znaleźć w internecie, codziennie będą odbywały się zawody, będziemy mogli śledzić zmagania sportowców w telewizji. Oczywiście powinniśmy sprawdzić kiedy będą występowali przedstawiciele naszego kraju, z pewnością będziemy im kibicować.