Kurtka na zimę powinna być nie tylko ciepła ale również wodoodporna

Kurtka na zimę powinna być nie tylko ciepła ale również wodoodporna

Pikowane kurtki na zimę niezmiennie od wielu lat cieszą się popularnością wśród konsumentów ze względu na połączenie komfortu, przepuszczania powietrza i zdolności blokowania wiatru.

W zimie większość osób wybiera kurtki pikowane z ciepłym wypełnianiem, aby zapewnić sobie ochronę przed zimnem i chłodem. Jeśli lubisz wychodzić zimą na świeże powietrze, również ocieplana kurtka typu parka z pewnością sprawdzi się idealnie. Duża ilość wypełnienia sprawiała kiedyś, że kurtki pikowane były ciężkie i powodowały masywny wygląd sylwetki. Jednak współczesne materiały stosowane do produkcji kurtek pozwalają na cieńsze warstwy wypełnienia bez rezygnacji z ciepła i przytulności. Dodatkowo w takich kurtkach sylwetka jest podkreślona, a nie pogrubiona, dlatego są one popularne wśród wielu osób, które chcą wyglądać dobrze i modnie również zimą. Kurtki zimowe mogą mieć materiały zewnętrzne pokryte wodoodporną warstwą izolacji, co zapobiega namiękaniu wilgocią podczas opadów deszczu i śniegu. Kurtka na zimę powinna być nie tylko ciepła ale również wodoodporna

W zimie przydatny będzie również kaptur z otokiem ze sztucznego futra, który zapewni dodatkowe ciepło i ochronę przed wiatrem.

Z tego względu większość konsumentów preferuje kurtki na jesień i zimę właśnie z kapturem. Może on być całkowicie odpinany, lub tylko z odczepianym futerkiem dla łatwiejszej konserwacji i czyszczenia oraz noszenia kurtki również w cieplejsze dni. Kształt i faktura syntetycznej izolacji znacznie się różni. Niektóre mają wygląd arkusza z ciągłym wzorem włókien, tworząc bufor ciepła jak koc. Inne nowsze wersje naśladują kształt i wysokość rzeczywistych klastrów puchowych, ale z dodatkową wodoodpornością. Na stronie https://fasoni.pl znajdziesz sklep online, gdzie możesz zakupić kurtkę na zimę. Kurtki z wypełnieniem z prawdziwego puchu choć wyjątkowo lekkie i ciepłe, nie są niestety odporne na wilgoć, co jest ich główną wadą, oprócz wysokiej ceny. Kurtki z wypełnieniem syntetycznym są nie tylko tańsze, ale mogą być całkowicie wodoodporne, a nawet po przemoczeniu zachowują swoje właściwości chroniące przed zimnem.