OGRZEWANIE HAL PRODUKCYJNYCH

OGRZEWANIE HAL PRODUKCYJNYCH

Hala produkcyjna jest miejscem, które trudno jest ogrzać. Chodzi nie tylko o ogromną kubaturę budynku, a również o często otwieraną bramę oraz drzwi. Nierzadko znaczenie mają też maszyny, które znajdują się wewnątrz hali. Czy istnieje metoda, która pozwoli zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy w takim miejscu? Sprawdzamy!

PROMIENNIK CIEPŁA – POMOC W OGRZEWANIU STANOWISK PRACY

Promienniki ciepła to urządzenia, które zamontowane w odpowiedni sposób mogą znacznie podnieść komfort i często bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Dlaczego? Jeśli w zakładzie jest zimno, poza odzieżą roboczą, pracownicy często zakładają na siebie kilka warstw ubrań, aby nie zmarznąć. To może ograniczać zakres ich ruchów, przez co wykazują, np. słabszy refleks. Poza tym, niekorzystna temperatura może odbijać się na ich zdrowiu, co może przekładać się na ciągłość pracy na konkretnym stanowisku.

Jeśli zdecydujesz się na promienniki elektryczne, nie narażasz się na duże koszty związane z ogrzewaniem. Dlaczego? Po pierwsze, nie ogrzewasz powietrza, a konkretne osoby oraz przedmioty, które znajdują się w obszarze działania promiennika. Po drugie, nie ogrzewasz całej hali. Po trzecie, uruchamiasz promienniki tylko wtedy, kiedy są akurat potrzebne, bez konieczności włączania ich na długo przed rozpoczęciem pracy.

JAK PRZYGOTOWAĆ DOGRZEWANIE STANOWISKA?

Nie zabieraj się za to sam. Postaw na specjalistów. Eksperci odwiedzą Twoją firmę i dokonają niezbędnych pomiarów, jednocześnie zbierając dane na temat tego, ile i które stanowiska pracy ma objąć promiennik ciepła. Uzbrojeni w te dane, przygotują przejrzysty projekt, który zawierać będzie optymalną liczbę reflektorów. Jeśli zatwierdzisz pomysł, specjaliści zabiorą się za montaż urządzeń w taki sposób, aby nie przeszkadzały one w pracy zakładu i nie zajmowały niezbędnej przestrzeni. Często instalowane są one na specjalnych, stalowych stelażach. Chcesz wiedzieć więcej – koniecznie zajrzyj na stronę irsystem.pl.