Porady ekspertów dotyczące łagodzenia objawów astmy

Porady ekspertów dotyczące łagodzenia objawów astmy

Jeśli jesteś jak inne miliony osób w Stanach Zjednoczonych, które nieustannie walczą i zmagają się z nieprzyjemnymi objawami i skutkami astmy, z przyjemnością odkryjesz przydatne informacje zawarte w tym starannie dobranym zestawie porad i porad dotyczących astmy.

świeże spojrzenie.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby prawidłowo używać inhalatora. Upewnij się, że bierzesz głęboki oddech przed zażyciem pompy na astmę. Nieprawidłowe używanie inhalatora na astmę może spowodować, że nie będziesz otrzymywać odpowiedniego leczenia w celu kontrolowania objawów astmy.Jeśli używasz inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu, powinieneś porozmawiać z lekarzem o dodatkowych metodach leczenia astmy. Inhalator jest przeznaczony tylko do natychmiastowej pomocy i jeśli okresowo na nim polegasz, to twoje obecne leczenie astmy nie jest wystarczająco skuteczne. Nadużywanie inhalatora może być szkodliwe i należy od razu unikać potencjalnych problemów.Jeśli cierpisz na umiarkowany lub łagodny atak astmy, staraj się wycisnąć z płuc całe powietrze. Wydychaj tak mocno i szybko, jak potrafisz. Naprawdę wypuść powietrze z płuc! Wykonaj serię trzech szybkich oddechów, a następnie głębszy, po czym ponownie wypuść powietrze. Stworzy to rytm i pomoże ci być świadomym sposobu, w jaki oddychasz. Utrzymuje również przepływ powietrza z płuc, dzięki czemu można je ponownie napełnić. Niezależnie od tego, czy plwocina jest generowana, pomoże to w powrocie oddychania do normalnego stanu.Staraj się unikać zwierząt, o ile to możliwe, jeśli masz ciężką astmę. Nawet ci, którzy nie są uczuleni na zwierzęta domowe, powinni nadal ograniczać swój kontakt, ponieważ futro zwierząt może zawierać brud, kurz, pyłki i inne czynniki wywołujące astmę. Jeśli musisz mieć zwierzaka, spójrz na rasy bezwłose.Unikaj przebywania w pobliżu dymu i oparów. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Dym, w tym dym papierosowy i spaliny samochodowe, zawiera małe cząsteczki kurzu i chemikaliów, które mogą podrażniać wyściółkę oskrzeli.

To podrażnienie jest niebezpieczne dla astmatyków, ponieważ może zakłócać oddychanie w już uszkodzonym systemie. Szczególnie wdychanie dymu papierosowego może wywołać atak astmy.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia. Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.W przypadku pacjentów z astmą, którzy kupują nowe meble, postaraj się, aby okna były otwarte przez kilka dni po zakupie mebli, aby mogły przewietrzyć. Wiele osób cierpiących na astmę stwierdza, że ??zapachy nowych mebli znacznie pogarszają ich objawy.Nigdy nie spiesz się z ciężkim programem ćwiczeń! Przepracowanie płuc intensywnymi ćwiczeniami jest częstym wyzwalaczem ataków astmy. Powoli rozpoczynając trening i zwiększając się do bardziej energicznego poziomu, możesz łatwiej uniknąć zbliżających się ataków. Daje to również łatwiejszy czas w przypadku wystąpienia ataku, ponieważ uzyskanie kontroli nad oddechem następuje szybciej, jeśli mniej się wysilasz.Nawet jeśli objawy astmy nie ustępują, ważne jest, aby nadal co 6 miesięcy odwiedzać lekarza. Czasami lekarz może chcieć przeprowadzić testy, aby sprawdzić rozwój oddychania. Jeśli sytuacja się polepszyła, może ograniczyć twoje leczenie lub zachować je bez zmian.Ponieważ dzięki powyższemu artykułowi miałeś okazję zapoznać się z różnymi poradami dotyczącymi astmy, powinieneś teraz porozmawiać ze swoim lekarzem na temat nowych podejść do kontrolowania i poprawy astmy. Połączenie tego, czego się tutaj nauczyłeś, porady lekarza i przyjmowanych leków może pomóc w osiągnięciu najlepszej kontroli astmy.