Prawidłowa izolacja termiczna chroni nasz dom przed wychłodzeniem

Prawidłowa izolacja termiczna chroni nasz dom przed wychłodzeniem

Natryskiwana pianka idealnie nadaje się do izolowania i docieplania obszarów o nieregularnych kształtach i wokół przeszkód, może być również stosowana do nakładania dodatkowej izolacji do gotowych obszarów.

Jest to dobra opcja do izolacji istniejących ścian, ponieważ można ją nakładać bez usuwania powierzchni istniejących ścian, po prostu wtryskując piankę w szczeliny.

Prawidłowa izolacja termiczna chroni nasz dom przed wychłodzeniem

Trwała i elastyczna izolacja natryskowa do uszczelniania wnętrz

Płynna pianka pozwala osiągnąć wyższe wartości izolacyjne niż w przypadku tradycyjnej waty mineralnej czy celulozy w matach. Dodatkowo zaletą izolacji natryskowej jest możliwość wypełnienia najmniejszych otworów w celu zmniejszenia szczelin powietrznych wokół rur, ram drzwi i okien oraz przewodów hydraulicznych i elektrycznych. Jest to zatem odpowiednie rozwiązanie do ocieplenia stropów, piwnicy czy poddasza, gdzie znajdziemy wiele różnych trudno dostępnych miejsc i obszarów, gdzie trudno się dostać.

Piana w sprayu do izolacji natryskowej jest dostępna w wielu postaciach. Może być stosowana profesjonalnie na dużych powierzchniach przez wykonawców przy użyciu specjalistycznych maszyn lub do uszczelniania małych szczelin powietrznych za pomocą prostych puszek natryskowych dostępnych w sklepach z artykułami budowlanymi i remontowymi. Izolację z pianki natryskowej można natryskiwać we wnękę ściany, aby stworzyć barierę powietrzną. Pianka w sprayu z otwartymi komórkami jest lepszą opcją niż zamknięte komórki. Dom ma tendencję do przesuwania się i osiadania, więc potrzebujesz izolacji, która może się poruszać i wyginać w domu, a najlepiej sprawdzi się pianka do natryskiwania o otwartych komórkach.

Aby izolacja izolacja natryskowa została prawidłowo nałożona, warto do tego celu wynająć profesjonalną firmę zajmującą się dociepleniami budynków. Mamy wtedy pewność, że nasz dom zostanie odpowiednio uszczelniony, powietrze nie będzie z niego uciekało, a wilgoć nie będzie się kondensować i uszkadzać budynku.