Ubytki w jamie ustnej? Protetyk przygotuje implant na miarę

Ubytki w jamie ustnej? Protetyk przygotuje implant na miarę

Wielu z nas ma problemy z zębami w niektórych wypadach zęby mogą nam nawet wypaść. Wówczas należy zastosować implanty, które zastąpią nasze naturalne uzębienie.

Implant mocowany jest w miejscu naturalnego korzenia naszego zęba. Dzięki czemu jest on bardzo solidnie zamocowany. Dzięki implantowi, możemy nie tylko normalnie przezywać pokarm, warto wiedzieć że implanty wpływają również bardzo pozytywnie na nasz wygląd. Kolor może być dobrany odpowiednio do naszego koloru zębów, dzięki czemu sztuczne zęby nie będą się odróżniać od naszych prawdziwych zębów. Można również zdecydować się na sztuczną szczękę, którą w nocy będziemy trzymać w naszej łazience. Jeśli straciłeś jeden lub więcej zębów, protetyk może wybrać most jako najlepszą metodę wymiany zęba w Twoim przypadku. Most to jedna lub więcej koron połączonych ze sobą, tworząc jedną jednostkę. Most ten zostaje następnie przymocowany do zdrowych zębów po obu stronach szczeliny, będą wyglądały jak zdrowe zęby bez przerw i braków. Należy pamiętać, że w przypadku mostów należy przestrzegać specjalnych instrukcji pielęgnacyjnych i regularnie je czyścić.

Implanty zastąpiły mosty jako popularną i preferowaną metodę radzenia sobie z brakującymi zębami. Protetyk stworzy dla ciebie implant dentystyczny, który składa się z tytanowej wkładki i sztucznego zęba. Protetyk może przekazać faktyczny zabieg chirurgiczny innemu specjaliście, ale to on zaprojektuje dla ciebie implant. Tytanowy słupek jest połączony z kością szczęki, co tworzy stabilny i realistyczny ząb, który trudno odróżnić od innych zębów. Jeśli jednak brakuje Ci wszystkich lub znacznej części zębów, protetyk prawdopodobnie zaleci Ci protezy. Sztuczną szczękę należy odpowiednio ukształtować tak aby pasowała do naszej jamy ustnej, niezbędne będzie wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, dziki czemu protetyk będzie mógł wykonać dla nas odpowiedni model. To oczywiście wymaga odpowiedniego sprzętu i wyposażenia gabinetu protetycznego, trzeba zaopatrzyć się w materiały protetyczne niezbędne do wykonania implantów czy też szczęki. Dla wielu osób jest to jedyna szansa na odzyskanie uśmiechu, jak również szansa na bezbolesne przeżuwanie pokarmów.