Zastosowanie listew dylatacyjnych

Zastosowanie listew dylatacyjnych

Listwy dylatacyjne to bardzo proste, ale jednocześnie bardzo potrzebne rozwiązanie. Najczęściej montuje się je tam gdzie są spore naprężenie, czyli na podłodze, która ułożona została z płytek.

W ten sposób można odciążyć taką powierzchnie, ale co ważne jest to skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią. Do wyboru mamy różne listwy dylatacyjne, co oznacza, że bez problemów dopasujemy sobie taką ich wysokość i szerokość, jakie są nam potrzebne. Można je kupić z aluminium i jest to bardzo dobry materiał, który jest jednocześnie trwały. W przypadku pomieszczeń gdzie jest duża wilgoć można zastosować stal nierdzewną, bo wtedy wytrzyma to jeszcze dłużej. Jest w sprzedaży jeszcze jeden rodzaj listew, które są coraz bardziej popularne. To listwy EPDM, które wraz tym materiałem łączone są poprzez wulkanizowanie. Takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem do montażu w trudniejszych warunkach. Można nawet na zewnątrz takie listwy zamontować i nie będzie im to przeszkadzało. Wysokie czy niskie temperatury to żaden problem dla tego rodzaju listew. W tym przypadku listwy mają od 3 do 15 mm, dlatego w łatwy sposób można będzie je dopasować do każdego rodzaju podłoża, na którym układamy płytki.

Wybieramy najlepsze listwy dylatacyjne

Trzeba będzie się zgłosić do producenta, który jest w stanie zaoferować nam niskie ceny, ale wysoką, jakość zastosowanych materiałów. Wtedy wiemy, że to, co kupiliśmy nadaje się zgodnie z zaleceniem producenta i wytrzyma tak długo jak opisuje to gwarancja. Nam właśnie takiego czegoś najbardziej trzeba, dlatego musimy się postarać wybrać to, co jest najlepsze. Jeśli wybieramy ten tym listew to najlepiej będzie to zrobić w firmie https://pawotex.com/listwy-dylatacyjne/, która ma dla nas wszystko, co tylko chcemy. Oni są bardzo dobrze przygotowani, dlatego spełnią nasze wymagania i dostarczą taki rodzaj listew dylatacyjnych, jaki jest nam najbardziej potrzebny. Trzeba przejrzeć ofertę i dokładnie poczytać o wszystkich rodzajach listew, a wtedy bez problemów coś potrzebnego dopasujemy.