Co daje turbosprężarka w silniku spalinowym?

Co daje turbosprężarka w silniku spalinowym?

Każdy kto choć trochę interesuje się motoryzacją i się na tym zna być może dobrze wie o tym, że dzisiaj coraz częściej nawet w silnikach benzynowych montowana jest turbosprężarka.

Dzięki niej bez wątpienia można uzyskać o wiele lepsze osiągi czy niższe spalanie, ale też z drugiej strony musimy być świadomi tego, że czasami może ona nadmiernie obciążać nasz silnik, a wtedy będzie się szybciej zużywał.

Kiedy turbosprężarka to zły pomysł?

Jeśli kupujemy samochód z już zamontowaną turbosprężarką to raczej nie powinniśmy obawiać się o to, że silnik szybciej się zużyje. Choć w dzisiejszych czasach turbosprężarki bardzo często montowane są nawet w silnikach o małych pojemnościach, a mimo wszystko nie jest to zbyt zdrowe, bo wtedy chociażby w minimalnym stopniu skraca to żywotność silnika. Z kolei w przypadku, gdy kupujemy samochód używany bez turbosprężarki i z różnych przyczyn chcielibyśmy ją mieć to dzisiaj jest to jak najbardziej możliwe, ale przed jej montażem musimy upewnić się czy silnik jest w dobrym stanie. W przeciwnym razie niestety może okazać się, że już po krótkim czasie od momentu zamontowania turbosprężarki zostanie on uszkodzony, a chyba nie o to nam chodzi. Jeśli się na tym nie znamy to taką kwestię najlepiej przedyskutować z doświadczonym mechanikiem.
Co daje turbosprężarka w silniku spalinowym?

Czy dołożona turbosprężarka może się zepsuć?

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, że nawet wtedy, gdy montujemy dopiero turbosprężarkę w naszym silniku to ona również może ulec awarii. Wówczas będziemy zapewne zmuszeni do jej regeneracji. Jak się domyślamy jest także opcja wymiany na nową, ale na ogół o wiele tańszym rozwiązaniem w większości przypadków jest regeneracja. Aby ją wykonać musimy w pierwszej kolejności znaleźć firmę, która się tym zajmie – bez większego problemu możemy zrobić to przez Internet wpisując w naszą przeglądarkę np. regeneracja turbo Warszawa. Zapewne w miarę szybko uda nam się znaleźć kilka firm w tej dziedzinie i będziemy musieli wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada.