Dowiedz się, jak witaminy i minerały mogą Ci pomóc

Dowiedz się, jak witaminy i minerały mogą Ci pomóc

Czego potrzeba, abyś poczuł się jak najlepiej? Czy zmagałeś się z wprowadzeniem zmian w swoim stylu życia, aby poprawić swoje zdrowie? Nadszedł czas, abyś zaczął próbować suplementów, dlatego przeczytaj wszystkie poniższe porady dotyczące witamin i minerałów, aby dowiedzieć się więcej.Dowiedz się, jak minerały i witaminy reagują ze sobą przed przyjęciem jakiejkolwiek ich kombinacji.

Na przykład wapń utrudnia wchłanianie żelaza. Dlatego nie jedz ani nie pij produktów mlecznych, ani nie zażywaj suplementu wapnia lub środka zobojętniającego kwas w ciągu 30 minut od zażycia suplementu żelaza.Wiele osób potrzebujących suplementacji witamin i minerałów po prostu zmaga się fizycznie z połykaniem tabletek, ponieważ mogą one być duże i, szczerze mówiąc, okropnie smakują. Spróbuj wody pitnej, która zawiera witaminy i minerały, z dodatkiem jakiegoś owocowego smaku. Pozwala to na uzyskanie niektórych potrzebnych witamin, a także dodanie do dziennego spożycia wody.Najlepszym źródłem witamin i minerałów są świeże owoce i warzywa. Upewnij się, że codziennie jesz co najmniej pięć porcji warzyw i owoców, aby zapewnić sobie wszystkie witaminy i minerały, których potrzebujesz, aby być zdrowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jedz je na surowo lub bardzo lekko ugotowane na parze lub w koszulce.Słońce i mleko to dwa wspaniałe źródła witaminy D. Jeśli nie lubisz żadnego z nich, wybierz suplement. Ta witamina wzmacnia Twoje kości.Witamina C jest jedną z najbardziej korzystnych witamin, jakie możesz przyjmować. Wspomaga wzrost tkanek, zmniejsza ryzyko raka, pomaga w tworzeniu krwinek i przyspiesza proces gojenia. Brokuły, papryki, pomarańcze, pomidory i wiele innych produktów spożywczych są bogate w witaminę C. Możesz również wziąć suplement zawierający witaminę C.Unikaj prenatalnych, jeśli przeszłaś już menopauzę. Wiele kobiet, które nie są w ciąży, przyjmuje te witaminy, aby wspomóc wzrost włosów i paznokci. Dowiedz się, jak witaminy i minerały mogą Ci pomóc

Dla kobiet po menopauzie witaminy te zawierają zbyt dużo żelaza.Witaminę C można znaleźć obficie w owocach cytrusowych, a także innych owocach i warzywach.

Jeśli nie otrzymujesz tego, czego potrzebujesz z pożywienia, rozważ suplementację. Witamina C może pomóc we wszystkim, od infekcji skóry po przeziębienie. Ponadto niektóre badania wykazały, że witamina C może pomóc osobom cierpiącym na ADHD, chorobę Alzheimera i demencję.Jeśli wolisz smak witamin dla dzieci, przeżuj dwie lub trzy. Przyjmowanie dawki witaminy dla dzieci nie zapewnia zalecanej dziennej dawki dla dorosłych. Bądź ostrożny, ponieważ nie powinieneś też brać zbyt wielu.Jako dorośli wszyscy wiemy, jak ważne są witaminy i minerały w naszej diecie, ale co z naszymi dziećmi? Pomimo energii, którą często mają, wypalają to, czego organizm potrzebuje, aby promować zdrowie i zwalczać infekcje. Pamiętaj, aby podawać dziecku witaminy, aby w okresie wzrostu zachowało dobre zdrowie.Glukozamina leczy różne problemy z bólem stawów. Ten suplement składa się z muszelek i chrząstki rekina. Pacjenci zgłaszali, że suplementy glukozaminy pomagają złagodzić ból kolana, ból pleców, jaskrę i ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów i reumatoidalnym zapaleniem stawów; jednak nie ma wystarczających dowodów medycznych na poparcie tych twierdzeń.Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, którą multiwitaminę proponuje. Decydujesz się także na wyszukiwanie w Internecie i znajdowanie wiarygodnych źródeł. Suplementy nie są regulowane przez FDA, więc nie mogą pomóc.Teraz, gdy już wiesz, co to znaczy czuć się świetnie, musisz podjąć działania, aby upewnić się, że zaczniesz korzystać z tej porady. Postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, które przeczytałeś tutaj, aby raz na zawsze poprawić swoje zdrowie. Jeśli pojawią się jakieś nowe problemy, przeczytaj ponownie i zgnij je w zarodku!