Prawidłowe żywienie zwierząt hodowlanych jest bardzo ważne

Prawidłowe żywienie zwierząt hodowlanych jest bardzo ważne

Pasza stanowi największy pojedynczy koszt produkcji w przypadku bydła. Istnieje wiele różnych rodzajów pasz dla zwierząt gospodarskich, które mogą być zawarte w dawkach dla bydła, i nie ma nic specjalnego w poszczególnych składnikach.

Ważne są dostarczone przez nie składniki odżywcze. Podczas gdy producenci wołowiny w dużym stopniu opierają się na paszach w ramach programu karmienia, pasze takie często muszą być uzupełniane energią lub białkiem, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe bydła. Obecnie dostępnych jest wiele alternatywnych i ubocznych produktów paszowych, często po dość niskich kosztach, w celu zapewnienia dodatkowego odżywiania dla zwierząt hodowlanych. Bydło wołowe, świnie oraz drób potrzebują każdego dnia wielu składników odżywczych. Jednak nacisk powinien zostać położony na energię i białko. Zwierzęta nie mogą wykorzystywać składników odżywczych w paszach, jeśli ich nie jedzą. W związku z tym ilość spożywanej paszy jest bardzo ważna. Nie ma jednej miary paszy, która mówi, jaka ilość zostanie spożyta, ale istnieją cechy niektórych pasz, które zmniejszają dobrowolne spożycie przez zwierzęta. Zwierzęta przeżuwające, takie jak owce i bydło, potrzebują błonnika, aby zachować długotrwałe zdrowie i funkcje trawienne. Pasze, siano, kiszonki i niektóre pasze uboczne mają wysoki poziom błonnika, ale w większości jest on niski.

Zwykle zwierzę będzie jeść paszę, jeśli będzie ona pełnowartościowa, a błonnik jest takim składnikiem karmy, która ją wypełnia.

Niektóre pasze mogą mieć niedobory minerałów, można to jednak dość łatwo pokonać dzięki odpowiedniej suplementacji. Aptrans śruta sojowa jest łatwo dostępną i niedrogą paszą dla zwierząt hodowlanych. Jest to materiał, który pozostaje po usunięciu oleju sojowego z całych nasion soi, który jest wykorzystywany w żywieniu ludzi i innych produktach spożywczych. Śruta sojowa zawiera wysoki poziom białka oraz dostarcza bogatego źródła energii, zatem wystarczy niewielka ilość paszy, aby przezwyciężyć niedobór białka w większości sytuacji żywieniowych. Jest to również pasza smaczna i chętnie spożywana przez zwierzęta.