Stylowe i łatwe w montażu gzymsy sztukateryjne

Stylowe i łatwe w montażu gzymsy sztukateryjne

Kiedy stwierdzimy że nasz dom potrzebuje odświeżenia nie zawsze musimy robić duży remont, czasem wystarczy pomalować ściany czy tez zastosować różnego rodzaju listwy sztukateryjne.

Dobrze sprawdzają się przy podłodze, gdzie można w nich chować różnego rodzaju przewody, które na co dzień lezą luzem, mogą być to przewody do naszego kina domowego czy konsoli. Uporządkowanie ich z pewnością będzie dobrym pomysłem. Listwy przypodłogowe posiadają specjalne wnęki, którymi możemy je puścić. Dzięki listwom możemy także zniwelować nieco niedoskonałości naszych ścian. Oczywiście możemy zastosować sztukaterię w dowolnym pomieszczeniu, zarówno przy podłodze, jak również pod sufitem. Ich zaletą jest lekka konstrukcja zatem do ich montażu nie potrzeba dybli, śrub czy reż specjalnych stelaży. Ponadto wykonane ze styropianu są łatwe w obróbce, łatwo będzie je dociąć na pożądaną długość. W przypadku listew drewnianych będziemy potrzebowali lepszej jakości piły, aby równo wszystko dociąć. Za pomocą kleju można zamontujemy je na każdej powierzchni. Najczęściej są to proste listwy jednak możemy nabyć także listwy półokrągłe, które można zastosować nad drzwiami.

Delikatne listwy sztukateryjne mogą posłużyć jako obramowanie lustra czy też obrazu.

Z pewnością można dobrać je do charakteru naszego domu bez względu czy jest on utrzymany w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Niewątpliwą zaletą jest także możliwość wykonania gzymsów w których będziemy mogli zamontować oświetlenie. W zależności od tego jak będziemy chcieli oświetlić nasze pomieszczenia powinniśmy wybrać modele umożliwiające zamontowanie oświetlenia punktowego czy też oświetlenia ledowego. Światło może padać wówczas bezpośrednio w dół jak również można doświetlić sufit i ścianę. Oczywiście gzymsy oświetleniowe mogą być wykonane z lekkich materiałów. W związku z tym nie będziemy mieli problemu z montażem. Wiele elementów można przykleić do sufitu za pomocą standardowego kleju montażowego.