Jeśli masz atopową skórę, musisz uważnie dobierać kosmetyki

Jeśli masz atopową skórę, musisz uważnie dobierać kosmetyki

Kosmetyki takie jak emolienty zmiękczają suchą, szorstką i łuszczącą się skórę, dzięki czemu wygląda ona lepiej i zdrowiej.

Gdy górna warstwa lipidowa skóry nie zawiera wystarczającej ilości wody, wysycha. Powoduje to pękanie i łuszczenie się skóry, pozostawiając puste przestrzenie między komórkami w skórze. Emolienty wypełniają te przestrzenie substancjami tłuszczowymi zwanymi lipidami, które sprawiają, że skóra jest gładsza i bardziej miękka. Emolienty zawierające dużo oleju są również środkami okluzyjnymi. Oznacza to, że pokrywają Twoją skórę cienkim filmem, który uszczelnia i zatrzymuje wodę w skórze. Środki okluzyjne dłużej utrzymują nawodnienie skóry atopowej, odwodnionej, suchej i wrażliwej, przez co są bardziej skuteczne w łagodzeniu objawów. Chociaż wiele osób uważa, że środek zmiękczający skórę i środek nawilżający to to samo, nie jest tak. Zmiękczacz jest jednym ze składników nawilżacza, a pozostałe składniki nawilżacza wprowadzają wodę do skóry. Emolienty są przykładowo składnikiem kremów i balsamów nawilżających, które utrzymują skórę miękką i gładką przez długi czas. Większość ludzi od czasu do czasu ma suchą i podrażnioną skórę, szczególnie zimą, gdy powietrze jest chłodne i suche.

Możesz również spowodować suchość skóry, często myjąc ręce w drażniącym mydle lub pracując z silnymi chemikaliami.

Preparaty ze strony https://novaclear.eu/produkty-atopis/ są skuteczne w łagodzeniu i pielęgnacji suchej skóry z takich przyczyn, jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy alergie. Emolienty mogą leczyć te stany, a także inne podrażnienia skóry, takie jak oparzenia po zabiegach radiacyjnych i wysypka pieluszkowa. Inne działania, które powodują suchość skóry, obejmują używanie gorącej wody podczas kąpieli lub pod prysznicem oraz wystawienie rąk na działanie wody przez długi czas podczas sprzątania lub mycia naczyń. Bez względu na przyczynę, sucha, swędząca, podrażniona, popękana skóra powoduje dyskomfort. Co gorsza, uszkodzenia spowodowane drapaniem lub pękaniem mogą krwawić lub zostać zainfekowane.