Masz zamki, które pokochasz dzięki tym wskazówkom dotyczącym pielęgnacji włosów

Masz zamki, które pokochasz dzięki tym wskazówkom dotyczącym pielęgnacji włosów

Twoje włosy są jedną z pierwszych na liście wielu rzeczy, które ludzie w tobie zauważą, dlatego ważne jest, aby mieć dobre włosy.

Niestety, nie każdy ma dobre włosy, co i tak może prowadzić do mniej niż gwiezdnego pierwszego wrażenia. Można to zmienić za pomocą wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, takich jak te, które znajdziesz poniżej.Jeśli jesteś ogólnie zdrową osobą, możesz być pewien, że możesz cieszyć się zdrowo wyglądającymi włosami. Stosuj dietę pełną składników odżywczych i pij dużo czystej wody, aby poprawić wygląd swoich włosów. Ciemnozielone warzywa, jaskrawo zabarwione owoce, produkty pełnoziarniste, pożywne białka i zdrowe tłuszcze stanowią budulec dla żywych, zdrowych włosów.Kiedy myjesz włosy szamponem, upewnij się, że włosy są całkowicie wilgotne przed nałożeniem ćwiartki. Minimalizuje to łamliwość z powodu szarpania i plątania oraz pomaga szamponowi skutecznie oczyścić każde pasmo. Nie spieniaj dłużej niż 30 sekund i spłucz strumieniem zimnej wody, aby uszczelnić wilgoć.Bardzo ważne jest strzyżenie co 5 do 6 tygodni. Dzieje się tak, ponieważ ludzkie włosy rosną co miesiąc o około ćwierć do pół cala, a kiedy włosy rosną, mają tendencję do tworzenia się rozdwojonych końcówek. Częste strzyżenie zapobiegnie występowaniu rozdwojonych końcówek, jednocześnie pozbywając się wszystkiego, co możesz mieć.Jeśli masz do czynienia z puszeniem się i niekontrolowanymi kręconymi włosami, zastanów się nad wypróbowaniem metody no-poo lub lo-poo. Ta metoda pielęgnacji włosów polega na regularnym myciu włosów wyłącznie odżywką. Włosy kręcone potrzebują olejków, aby zachować kształt i styl, więc szampony usuwające olej mogą sprawić, że każdy dzień będzie zły. Przestaw się na regularne stosowanie odżywki i mycie szamponu tylko raz w tygodniu.Włosy są bardzo kruche, gdy są mokre. Masz zamki, które pokochasz dzięki tym wskazówkom dotyczącym pielęgnacji włosów

Unikaj czesania lub szczotkowania włosów, gdy są mokre.

Łatwiej będzie się łamać i rozciągać, gdy jest mokra i próbujesz ją wyszczotkować. Przynajmniej poczekaj, aż będą wilgotne, aby wyczesać włosy, co minimalizuje uszkodzenia.Wybierz szampon, odżywkę i inne produkty w zależności od rodzaju włosów i potrzeb. Na przykład włosy farbowane mają ochronę przed promieniowaniem UV i dodatkowe środki nawilżające. Włosy przetłuszczające się wymagają lekkiej, nie osadzającej się odżywki. Jeśli nie jesteś pewna swojego rodzaju włosów, poproś kosmetologa o poradę w wyborze najlepszych produktów do pielęgnacji Twoich włosów.Jeśli twoje włosy są suche i łamliwe, ten prosty zabieg pielęgnacyjny jest oczywisty. Nie potrzebujesz wymyślnego produktu, po prostu użyj odpowiedniej porcji odżywki do codziennego użytku Owiń włosy ciepłym, wilgotnym ręcznikiem, a nawet folią, aby zatrzymać ciepło. Po upływie około godziny wymyj odżywkę szamponem z włosów, a następnie dobrze spłucz.Równomierne rozprowadzenie odżywki we włosach jest ważne, więc upewnij się, że nie gromadzi się po prostu w jednym konkretnym miejscu. Aby uzyskać pełne korzyści z kondycjonowania, pozwól włosom wchłonąć odżywkę przed spłukaniem.Upewnij się, że nakładasz odżywkę tylko na włosy, a nie na skórę głowy. To właśnie łodyga włosa musi zostać odżywiona i uzupełniona natłuszczeniem i nawilżeniem. Nałożenie odżywki na skórę głowy tylko sprawi, że będzie ona bardziej przetłuszczona i obciąży włosy. Zacznij nakładać odżywkę na włosy od mniej więcej połowy do końcówek.Ponieważ twoje włosy są częścią twojego pierwszego wizualnego wrażenia, ważne jest, aby mieć dobre włosy. Jeśli twoje włosy źle wyglądają, skorzystasz z dostarczonych wskazówek. Używaj ich z wielką starannością, a następnym razem, gdy zrobisz na kimś pierwsze wrażenie, możesz to zrobić z pięknymi włosami.