Niezawodna podłoga winylowa do Twojego domu

Niezawodna podłoga winylowa do Twojego domu

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się podłogi z winylu, podłoga winylowa charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, ale co bardzo ważne jest wodoodporna, co będzie bardzo dobrym pomysłem w przypadku kuchni i łazienki.

Z pewnością tego rodzaju materiał zwiększa higienę i zdrowy tryb życia oraz cieszy się dużą popularnością ze względu na łatwy montaż. Jako alternatywa dla klasycznego laminatu, parkietu i innych podłóg syntetycznych okazuje się być naprawdę wszechstronnym produktem, który łączy w sobie najlepsze właściwości, a jednocześnie pozostawia wiele możliwości, docięcia i dopasowania do wielkości naszej podłogi. Jest to materiał elastyczny i niezwykle wytrzymały, przez co jest to bardzo wygodny materiał. Znany jest również pod nazwą PVC, podłoga z tworzywa winylowego ma niewiele wspólnego z klasyczną podłogą PCV sprzed wielu lat, obecnie wytwarzane połogi mają duże lepsze właściwości, ze względu na opracowanie nowoczesnych trwałych materiałów. W przeciwieństwie do podłóg używanych w przeszłości, obecnie wykładziny winylowe nie zawierają szkodliwych plastyfikatorów, nowoczesna podłoga winylowa to także idealna alternatywa dla drewna, kamienia czy ceramiki. Składa się głównie z materiałów drewnopochodnych, takich jak korek czy HDF. Niezawodna podłoga winylowa do Twojego domu

Jedynie warstwa wierzchnia pokryta jest warstwą winylową ta podstawa nadaje podłodze trwałość i odporność na wilgoć.

Chociaż podłoga wygląda jak naturalny produkt wykonany z drewna, jest znacznie cichsza, gdy się stąpa. Ponieważ podłogi z tworzywa sztucznego są zwykle wyposażone w zabezpieczoną przed pęcznieniem płytę nośną HDF. Ten ostatni materiał nie tylko wzmacnia, ale także zapewnia doskonałą izolację akustyczną od dźwięków kroków dzięki zintegrowanej, sprężystej warstwie korkowej, ale także zapewnia niezawodną ochronę przed wilgocią. Kiedy szukamy paneli na naszą podłogę, dobrym pomysłem będą panele wodoodporne – Greenfloor. To panele wysokiej jakości, dostępne są w różnych kolorach i odcieniach.