Jaką rolę w automatycznym pakowaniu żywności pełnią kartoniarki?

Jaką rolę w automatycznym pakowaniu żywności pełnią kartoniarki?

W poprzednich materiałach publikowanych na łamach naszego serwisu sporo miejsca poświęcaliśmy pakowaniu wstępnemu, które to niejednokrotnie określa się także mianem primary packaging. Dziś pragniemy poświęcić chwilę procesowi produkcyjnemu, który w przypadku pakowania żywności odgrywa niebagatelną rolę, a więc secondary packaging, czyli pakowaniu uzupełniającemu. To właśnie w jego przypadku niezwykle istotne jest wykorzystanie kartoniarek, dzięki którym produkty, które zostały uprzednio zapakowane w folię lub materiał pochodny mogą trafić do opakowania zbiorczego, wykonanego najczęściej z wysokiej jakości kartonu.

To właśnie takie opakowanie sprawia, że produkt finalny prezentuje się co najmniej interesująco na półce sklepowej, przyciągając wzrok konsumentów oraz zachęcając ich do nabycia wyrobu. To jednak nie jedyna funkcja jaką pełnią opakowania przygotowane przez kartoniarkę w procesie pakowania żywności. Ich rolą jest także ochrona zawartości przed ekspozycją na niekorzystne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, nadmierne wahania temperatur, czy też inne czynniki zewnętrzne, które to mogłyby spowodować deformację, uszkodzenie lub też utratę właściwości organoleptycznych przez wyrób znajdujący się w pudełku.

Simple single small brown corrugated cardboard delivery carton box with a lid closed isolated on white background, object cut out, closeup. Shipping, transportation and packaging, storage concept

Kartoniarki dostępne obecnie na rynku są urządzeniami niezwykle wręcz wydajnymi – prędkością pracy kilkukrotnie przewyższają efektywność najlepiej przeszkolonego nawet zespołu, natomiast wykonywane opakowania są powtarzalne oraz wolne od jakichkolwiek wad czy defektów mogących negatywnie odbijać się na ich odbiorze przez konsumenta. Po odpowiednim skonfigurowaniu i przygotowaniu do pracy w obrębie taśmy produkcyjnej mogą one przygotować nawet kilkadziesiąt kartonów na minutę, znacznie optymalizując tym samym pracę przedsiębiorstwa oraz umożliwiając przekazanie do sklepów większej ilości wyrobów w krótszym czasie.

Wysokiej jakości urządzenia dostarczane przez renomowane firmy cechują się także konstrukcją modułową, co oznacza, że można je dowolnie łączyć z innymi maszynami pakującymi celem przygotowania wysoce spersonalizowanych opakowań – zarówno wstępnych jak i uzupełniających. Pomimo, że urządzenia te wydawać się mogą relatywnie drogie, to bardzo szybko się one zwracają, a następnie zaczynają na siebie zarabiać, generując oszczędności w firmie oraz przyczyniając się do maksymalizacji wypracowywanych przez przedsiębiorstwo zysków. Co więcej, pozwalają one na przesunięcie wykształconych oraz wykwalifikowanych pracowników z linii produkcyjnej na inne pozycje, gdzie to będą oni mogli dalej rozwijać się zawodowo, jak również wykonywać nieco bardziej wymagające, jednakże jednocześnie znacznie bardziej satysfakcjonujące prace. Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą szeroką ofertą kartoniarek, w której z całą pewnością znajdą Państwo maszynę odpowiednio przystosowaną do specyfiki prowadzonego przez Państwa zakładu specjalizującego się w produkcji lub przetwórstwie produktów żywnościowych. Jesteśmy wręcz przekonani, iż będą Państwo zadowoleni z dokonanego wyboru, a raz zakupiona maszyna służyć będzie Państwu bez najmniejszego choćby zarzutu przez wiele kolejnych lat!