Odzież dla pracowników gastronomii

Odzież dla pracowników gastronomii

Wybór odpowiedniej kurtki do pracy w kuchni nie zawsze jest łatwy. Większość pracodawców pozwala nosić czarną lub białą kurtkę, ale przed zakupem zawsze należy ustalić strój.

Podczas pracy jako szef kuchni biała kurtka szefa kuchni narażona jest na duże ryzyko poplamienia. Dlatego niektórzy szefowie kuchni wolą czarny kolor, na którym nie widać plam tak jak w przypadku koloru białego. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy zakupie kurtki jest upewnienie się, że jest luźna i wykonana z oddychającego materiału, takiego jak bawełna, aby zachować chłód podczas długiej zmiany. Praca z gorącymi potrawami i szybka praca nad zamówieniami może sprawić, że poczujemy się gorąco. Kupując kurtkę, spróbuj kupić taką z kieszenią na długopis na rękawie lub na piersi. Ponieważ ciągle jesteś na nogach, dobrze jest mieć kieszeń na długopis, gdy musisz pilnie napisać notatkę lub zmienić zamówienie. Spodnie mogą być jednolite w paski lub też w kratkę. Przy wszystkich kolorach i wzorach spodni szefa kuchni, pamiętaj, aby zainwestować w spodnie, które są luźne i luźne, ponieważ chcesz mieć strój, który wspiera Twoją mobilność i zapewnia odpowiednią wentylację. Potrzebne będzie także odpowiednie nakrycie głowy, nosi się je ze względu na higienę, ale także kapelusz podkreśla rolę kucharza w kuchni.

Mała chusteczka nie jest niezbędna podczas pracy w kuchni, ale jest przydatna.

Pracując w gorącym otoczeniu, możesz zetrzeć pot chusteczką. Oczywiście każdy szef kuchni będzie potrzebował wysokiej jakości butów antypoślizgowych. Podczas pracy w kuchni istnieje potencjalne ryzyko poślizgnięć i potknięć na skutek niebezpiecznych wycieków na podłogę. Ważne jest, aby chronić stopy, zwłaszcza gdy noszone są gorące patelnie i ostre noże. Mogą to być także buty które posiadają wzmocnienia palców i też tylnej części, wówczas kiedy upadłby na nogę garnek, noga będzie odpowiednio chroniona. Ważna jest także podeszwa, musi posiadać właściwości antypoślizgowe, ponieważ w kuchni znajdziemy na podłodze różne resztki, lub też coś się rozleje. Obecnie w sklepach internetowych możemy znaleźć wiele różnych ubrań dla branży gastronomicznej. Można je znaleźć przykładowo tutaj: www.sklep.spart.com.pl/category/czapki-kucharskie. W sklepie znajdziemy wysokiej klasy odzież dla kucharzy i kelnerów.