Cechy dobrej strony internetowej

Cechy dobrej strony internetowej

Strona internetowa naszej firmy oprócz tego że musi być przygotowana w sposób profesjonalny musi także być zauważana w gąszczu stron firm konkurencyjnych.

Dlatego też trzeba stawiać na skuteczną reklamę, wiele firm docenia ten fakt i cięgle poszukuje skutecznych sposobów na promocję. Dobrym pomysłem będzie promocja naszej strony w wyszukiwarce Google, dzięki wykupieniu reklamy w Google, nasza strona pojawi się na dobrym miejscu nad organicznymi wynikami wyszukiwania. Jest to obecnie wiodąca w naszym kraju wyszukiwarka, dzięki czemu trafimy do dużej grupy odbiorców. Link do naszej strony, będzie wyświetlany, również czasem nad innymi wynikami. Obecnie bardzo dobra platformą jest Google reklama w tej wyszukiwarce, będzie z pewnością niezwykle cenna. Przeciętny użytkownik, nie zawsze będzie zdawał sobie sprawę, że niektóre linki, przy wynikach wyszukiwania są tak naprawdę linkami reklamowymi. Obecnie w naszym kraju Google posiada ponad większość rynku, co powoduje, że jest to bardzo dobre narzędzie reklamowe. Linki prowadzące do naszej strony, będą wyświetlały się w zależności, od zapytania, wpisanego do wyszukiwarki, przez internautę. Zatem, zauważamy że coraz więcej firm, prowadzi kampanie reklamowe w tej wyszukiwarce. Obecnie standardem są responsywne strony internetowe, które dostosowane są do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Z roku na rok coraz chętniej korzystamy z telefonów komórkowych serfując w sieci.

Jest to bardzo wygodne ponieważ mamy dostęp do strony z każdego miejsca na ziemi. Dlatego też strony, które kiedyś były wykonywane typowo pod laptopy muszą dobrze wyświetlać się na tabletach i telefonach. Oczywiście standardowy kod tutaj nie wystarczy, ze względu na różnice w wyświetlaczach. Poza tym strona na telefonie komórkowym może być wyświetlana zarówno w pionie jak i w poziomie. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt że rozdzielczości ekranów pomiędzy laptopami i telefonami znacznie się różnią, dlatego też grafika musi być przygotowana w taki sposób aby łatwo się dostosowywać.