Praca przy wycince drzew wymaga użycia wielu nowoczesnych maszyn

Praca przy wycince drzew wymaga użycia wielu nowoczesnych maszyn

Od wielu lat postęp w technologii prac leśnych zmienił techniki pozyskiwania drewna i zarządzania lasami. Ciągłe doskonalenie inżynierii leśnej i operacji pomaga sprostać światowemu popytowi na produkty leśne, spełniając jednocześnie stale rosnące wymagania ekologiczne. Zaawansowana technologia jest kluczem do lepszej ochrony środowiska leśnego, a także poprawy bezpieczeństwa, produktywności, wzrostu i wykorzystania produktów pozyskiwanych z drzew.

Nowoczesny osprzęt leśniczy liv to zwiększenie wydajności pracy

Zaawansowana inżynieria mechaniczna w dzisiejszym specjalistycznym sprzęcie leśnym jest lżejsza, ciężar rozkłada się równomiernie na większej powierzchni, szerokie koła chwytające lub szerokie gąsienice zapewniają niskie ciśnienie, specjalnie skonstruowane zawieszenia równoważą masę maszyny, a elektroniczne układy napędowe poprawiają kontrolę mocy i trakcję. Wszystko to redukuje zakłócenia stabilizacji maszyn leśnych i poprawia wydajność, produkcję i bezpieczeństwo pracowników pracujących przy wycince. Zaprojektowana, odporna na zgniatanie kabina operatora zapewnia bezpieczeństwo pracownika w przypadku przypadkowego przewrócenia się maszyny.

Czujniki elektromechaniczne, urządzenia pomiarowe i elementy sterujące operatora, które przekazują informacje do komputerów pokładowych, odpowiednio kierują mechanicznymi lub hydraulicznymi parametrami maszyny lub mechanizmem maszyny.

Zwiększa się w ten sposób wydajność, bezpieczeństwo, ochronę środowiska i zmniejszając nakład pracy potrzebny do wykonywania określonych zadań. Elementy sterujące w kabinie operatora wykonują wielozadaniowe wykonywanie wielu funkcji maszyny za pomocą drążków sterujących, przełączników, ekranów dotykowych, monitorów, dźwigni i pedałów, zwiększając w ten sposób wydajność i łatwość obsługi sprzętu leśniczego.

Taki zaawansowany technologicznie osprzęt leśniczy liv z pewnością ułatwi niejedno zadanie konieczne przy wycince drzew, przenoszeniu kłód drewna i cięciu ich na określone rozmiary. Za pomocą ręcznych urządzeń nie da się osiągnąć tak dobrych rezultatów w krótkim czasie.