Spływy dla szkół w Bieszczadach – aktywność fizyczna i grupowa rozrywka

Spływy dla szkół w Bieszczadach – aktywność fizyczna i grupowa rozrywka

Spływy pontonowe to świetny sposób na organizację wolnego czasu nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Jest to sport wymagający i potrzeba czasu na przygotowanie się do spływu, dlatego warto wygospodarować sobie większość dnia właśnie na tę rozrywkę. Ponton nie tylko pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil, ale również jest formą edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Spływy dla szkół są świetnym sposobem na oswojenie się z wodą oraz dobrym ćwiczeniem na koordynację ruchową. Konieczność współpracy podczas spływu pontonowego uczy dzieciaki, jak efektywnie pracować w grupie i w zgodzie dopłynąć do wyznaczonego celu.

Spływy pontonowe to też dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. Sport wyzwala w naszym organizmie endorfiny, które powodują, że mamy lepszy humor i więcej energii do działania. Dodatkowo wzmacniają one naszą odporność na infekcje oraz działają jak tarcza przed chandrą i innymi dolegliwościami natury psychicznej. Spływy to również masa tlenu i świeżego powietrza, które przenika nasz organizm i dotlenia wszystkie komórki. Skutkuje to lepszym zdrowiem i ogólnym samopoczuciem. Spływy dla szkół to bardzo bezpieczny sport pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujemy, zbierzemy potrzebny ekwipunek w postaci kamizelek ratunkowych oraz będziemy słuchać rad i zaleceń naszego instruktora, który zadba o bezpieczeństwo grupy.

Bieszczadzki krajobraz i niezapomniane widoki

Wycieczka w Bieszczady od tej pory nie musi kojarzyć się tylko z leśnym, zielonym widokiem oraz pieszymi wycieczkami i spacerami. To również kraina wodnej, grupowej rozrywki w pontonach. Grupy turystów mogą spłynąć Sanem, jednocześnie zwiedzając górski krajobraz Bieszczad i okolicznych miejsc.

Rzeka jest łagodna i w pełni bezpieczna, przystosowana do tego rodzaju aktywności. Dzięki niedużej głębokości oraz braku porywistych prądów nie musimy martwić się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej. Instruktorzy nie prowadzą spływów pontonowych, jeżeli pogoda nie pozwala na tego rodzaju rozrywki. Warunki atmosferyczne muszą być sprzyjające.

 

Co zamiast zwykłej, szkolnej wycieczki? Spływy dla szkół!

Spływy dla szkół to świetna alternatywa dla szkolnych wycieczek, które często kończą się w kinie lub w galerii handlowej. Jest to rozrywka rozwijająca i pouczająca, dodatkowo dzieci muszą odpowiednio dużo się ruszać. Spływ pontonowy daje im taką możliwość zaspokajając jednocześnie potrzeby ruchu, odpoczynku oraz rozrywki.

Organizując spływy dla szkół zaleca się wybrać trasę czysto rekreacyjną, którą cechuje pełen poziom bezpieczeństwa. Spływy na takim odcinku organizowane są głównie w sezonie letnim – od kwietnia do września, kiedy pogoda najbardziej sprzyja bezpieczeństwu i organizacji. Czas trwania samego spływu to około 2 godziny – jest to wystarczający czas, żeby zregenerować zapasy dopaminy, energii i dobrego humoru na resztę dnia. Jednak atrakcje to nie tylko sam spływ pontonowy. Na koniec można zorganizować w wyznaczonym do tego miejscu wspólne ognisko. Jest to świetna forma, jeżeli zależy nam na dodatkowej integracji grupy, dla której organizujemy spływ Sanem. Wybierając się z wycieczką w Bieszczady, koniecznie należy odwiedzić też malowniczy Sanok.

Bezpiecznie, bo z instruktorem

Instruktorzy od samego początku dbają o bezpieczeństwo uczestników wodnej przygody. Przygotowują kamizelki dla uczestników, pomagają im je odpowiednio włożyć, itp. Służą wskazówkami oraz swoim doświadczeniem w wodnych przygodach.

Spływ pontonowy w Bieszczadach to odskocznia od codzienności wypełnionej bodźcami zewnętrznymi, elektroniką i sztuczna rzeczywistością kreowaną przez Internet. Na chwilę możemy zapomnieć o codziennej gonitwie i braku czasu, odetchnąć świeżym powietrzem i zrelaksować nasze ciało i umysł. Wszystkie te atrakcje oferuje nam bieszczadzki krajobraz wzbogacony ogromem roślinności i zieleni, pełnej pierwotnego, niezmąconego przez człowieka uroku.