Pomysły dotyczące fotografii są bardzo proste, gdy masz świetne wskazówki!

Pomysły dotyczące fotografii są bardzo proste, gdy masz świetne wskazówki!

Nic nie zastąpi praktycznego treningu i dobrego nauczyciela, jeśli chodzi o wykonanie idealnego ujęcia! Fotografia może uchwycić wspomnienie i zamienić je w zwykłą turystykę lub wznieść do artystycznej doskonałości.

Umiejętności są niezbędne. Przeczytaj kilka wskazówek i wskazówek, które inni uznali za korzystne z doświadczenia:Bądź selektywny w odniesieniu do elementów, które umieszczasz na swoim zdjęciu. Śmiało usuń z obrazu wszystko, co tam nie pasuje lub sprawia, że ​​rama wydaje się niezrównoważona. Używaj ujęć panoramicznych, które utrzymują ostrość obiektu, ale rozmazują tło, jeśli nie możesz usunąć z ujęcia wszystkich niepożądanych elementów rozpraszających uwagę.Baw się ustawieniami przysłony. Zrób kilka zdjęć tego samego obiektu z różnymi ustawieniami, aby zobaczyć, jak wpływa to na wygląd końcowego zdjęcia. Większe przesłony pozwalają na wyostrzenie całego krajobrazu, podczas gdy mniejsza przesłona zwróci uwagę tylko na środek kadru.Wykorzystaj linie, aby przyciągnąć wzrok widza do fotografii. Linie mogą pomóc nadać obrazowi wrażenie głębi. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, same linie mogą być nawet same w sobie interesującym tematem. Wykorzystanie linii w fotografii to złożony temat, ale najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, że powinny Cię wciągać, a nie odpychać.Dobrą wskazówką fotograficzną jest umiejętność tworzenia dynamicznej kompozycji. Możesz to łatwo zrobić, zwracając uwagę na to, jak przycinasz elementy na zdjęciu. Jeśli pokażesz tylko część czyjegoś ciała, zdjęcie będzie bardziej dynamiczne, niż gdybyś miał po prostu pokazać całą osobę.Podczas robienia zdjęcia w grę wchodzi wiele czynników, które zadecydują o tym, czy zdjęcie wypadnie dobrze. Pomysły dotyczące fotografii są bardzo proste, gdy masz świetne wskazówki!

Jeśli podczas robienia zdjęcia jest zbyt dużo światła, Twoje zdjęcie będzie odbijać światło.

Jeśli Twój aparat nie jest ustawiony na ostrość, Twoje zdjęcie będzie nieostre. A jeśli twój aparat jest przechylony, zdjęcie również wyjdzie przechylone. Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest zrobienie wielu zdjęć obiektu podczas dostosowywania ustawień aparatu, aby mieć pewność, że masz co najmniej jedno prawidłowe zdjęcie.Baw się cieniem swojego obiektu. Cień rzucany na zniekształconą powierzchnię przybiera ciekawe kształty. Możesz nawet sprawić, by oryginalny cień stał się tematem Twojego zdjęcia. Ustaw oświetlenie i tło, aby zmienić cienie i przyjąć kształt, z którym chcesz pracować.Zanim zaczniesz planować podróż, przygotuj listę miejsc, które chciałbyś zobaczyć i pomysłów, które chciałbyś sfotografować. Aby uzyskać wskazówki, od czego zacząć, udaj się do najbliższego stojaka na pocztówki. Pocztówki te będą zawierały zdjęcia atrakcji i tematyki, które powinieneś spróbować dodać do własnych zdjęć.Czy kiedykolwiek chciałeś sfotografować obiekty, które były mokre lub pozostawione na deszczu? Możesz stworzyć ten efekt samodzielnie za pomocą butelki ze spryskiwaczem, którą możesz zamrozić na obiekcie, aby nadać wygląd „deszczu”.Świetną wskazówką dla fotografii jest używanie lampy błyskowej, gdy świeci słońce. Czasami słońce tworzy paskudne cienie i sprawia, że ​​fotografowany obiekt nie wygląda tak dobrze, jak by mógł. Dzięki użyciu lampy błyskowej niektóre cienie zostaną wypełnione, a obiekt będzie wyglądał lepiej.Skorzystaj z porad i wskazówek zawartych w tym artykule, aby pomóc Ci w swoich pracach fotograficznych. Chociaż nic nie zastąpi osobistego doświadczenia, z pewnością możesz skorzystać z tego, czego mogą cię nauczyć inni. Spraw, aby Twoje zdjęcia były wyjątkowe! Zamień zwykłą pamięć w sztukę! Pracuj nad swoimi umiejętnościami, aby doskonalić sztukę fotografii!