Przyjęcia do policji – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Przyjęcia do policji – co trzeba wiedzieć na ten temat?

Bardzo chciałbym zostać supermanem.

A ja to bym chciała zostać baletnicą. Ja bym chciał zostać kierowcą formuły 1. Mi to marzy się bycie policjantem. Kilkulatki chętnie licytują się w swoich marzeniach. Dorośli z wielką przyjemnością słuchają takich zwierzeń, mając nadzieję, że chociaż część z tych marzeń uda się zrealizować. Pozostaje mieć nadzieję, że tak faktycznie będzie. Zbliżająca się przyszłość pomoże zweryfikować te wypowiadane kiedyś na głos marzenia. Może są marne szanse na to, że ktoś zostanie supermanem, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdawać do szkoły policyjnej, jaka przecież realnie istnieje.

 

Przyjęcia do policji - co trzeba wiedzieć na ten temat?

Kto może zostać policjantem?

Rekrutacja do policji to wieloetapowy proces, którym należy się wcześniej zainteresować. Po to, aby mieć pewność, czy wszystkie wymagania zostaną na pewno spełnione. O jakich wymaganiach jest dokładnie mowa? Wysokich. Nie ma co liczyć na to, że każdy ma szansę na takie zatrudnienie. W polskich jednostkach policyjnych szansę na zatrudnienie mają osoby, jakie mają polskie obywatelstwo. To nie tak, że obcokrajowcy nie mają na to szans. W końcu nie brakuje ludzi, którzy mają podwójne (lub nawet potrójne obywatelstwa). Polskie obywatelstwo jest jednak warunkiem koniecznym.

Ważne jest również średnie wykształcenie, zakończone najlepiej maturą. Do tego osoba, która będzie kandydowała do pracy w policji, musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Uwaga! Osoba, która chce być policjantem/policjantką, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Nie ma więc mowy o tym, że przejdą nawet drobne przestępstwa. Nawet drobny wpis w kartotece może zniszczyć marzenia o pracy w policji. Zobacz: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/, gdzie dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji na temat rekrutacji.

Rekrutacja do pracy w policji

Podczas procesu rekrutacji na pewno zostanie sprawdzone, czy przyszły kandydat jest osobą, której przysługują pełne prawa publiczne. Starannie będzie sprawdzane zdrowie fizyczne i psychiczne. Smutne statystyki dowodzą, że w obecnych czasach jest mało „młodych” policjantów, takich pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Jeżeli któraś młoda osoba się zastanawia, to ma szansę na to, aby nieco zredukować te nieszczęsne statystyki. Dowodząc tym samym, że praca w policji jest idealnym początkiem do zdobycia upragnionego zawodu. Trzeba jednak przygotować się, że rekrutacja do policji to nie byle jaka sprawa. Ale proces, który może czasem się nieco wydłużać. No ale przecież, jak już było mówione, trzeba starannie sprawdzić, kto tak naprawdę nadaje się do tego.