Skrojony na miarę kredyt hipoteczny Kraków

Skrojony na miarę kredyt hipoteczny Kraków

Kredyt hipoteczny nie musi być wcale czymś strasznym! Wokół niego narosło wiele mitów, a jest to po prostu jedna z form kredytowania długoterminowego, która pozwala na przykład kupić mieszkanie lub wybudować własny dom na posiadanej działce (ten kredyt ma charakter celowy).

Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe banku, poświadczone wpisem do księgi wieczystej. Jakie są tego konsekwencje? Jeśli kredytobiorca nie będzie uchylać się od spłacania kredytu, to nie grożą mu żadne niemiłe konsekwencje; w przeciwnym wypadku bank ma prawo do odzyskania swojego wkładu poprzez przejęcie nieruchomości. Obciążone hipoteką mieszkanie przestaje nim być, gdy ostatnia rata kredytu zostaje spłacona. Ktoś, kto chce wziąć taki kredyt, musi pamiętać, że bank będzie oceniał jego zdolność kredytową, a suma przyznanego kredytu będzie zależeć od zarabianych pieniędzy.

Skrojony na miarę kredyt hipoteczny Kraków

Jak skroić na miarę kredyt hipoteczny w Krakowie?

Ten rodzaj kredytu jest idealny dla ludzi posiadających pewną stabilność finansową, a na dodatek posiadających jakieś oszczędności, albowiem bank wymaga przynajmniej dziesięć procent wkładu finansowego. Kredytodawca patrzy też na staż pracy przy ustalaniu decyzji o możliwości udzielenia kredytu – im dłuższy staż pracy, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie większych problemów. Warto także dbać przez całe życie o historię kredytową: jeśli nie było żadnych wpadek ze spłatami i aktualnie nie masz żadnych zobowiązań kredytowych, to jest duża szansa, że któryś bank da ci zielone światło.

Pewne kwestie dotyczące kredytów hipotecznych mogą być odrobinę niejasne dla laika, który nie kształcili się w zakresie ekonomii. Dlatego też polecam skontaktować się ze mną: od wielu lat jestem ekspertem finansowym, kredyt hipoteczny Kraków to jedna z moich podstawowych specjalności. Moje usługi nie będą Państwa nic kosztować (wyjaśnienie na mojej stronie internetowej). Gwarantuję doradztwo wysokiej jakości.