Świetne porady dotyczące radzenia sobie z alergiami

Świetne porady dotyczące radzenia sobie z alergiami

Chociaż alergie są dość powszechnym i dobrze znanym stanem, ludzie, którzy nie mają alergii, nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ te wyzwalacze mogą mieć na czyjeś życie.

Łupież i pyłki zwierząt domowych to dwa powszechne wyzwalacze alergii, od których trudno jest uciec. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki dotyczące radzenia sobie z alergiami.Ogranicz ilość dywaników, które masz w domu. Mogą zbierać kurz, brud, pyłki, sierść zwierząt domowych i inne alergeny. Jeśli masz w domu dywaniki, upewnij się, że można je prać. Możesz to robić co tydzień, kiedy sprzątasz swój dom.Poznaj rośliny ogrodowe, na które jesteś uczulony i sprawdź kalendarz! Powinieneś znać te informacje, jeśli możesz planować zajęcia na świeżym powietrzu. W ten sposób możesz zaplanować je, w które dni powinieneś brać lek na alergię lub pakować go na cały dzień.Twoje ciało może powodować reakcję alergiczną. To może być prawda! Jesteś magnesem dla kurzu i pyłków, i zbierasz je stale na zewnątrz. Przed snem zgromadziłeś wystarczającą ilość alergenów, które powodują trudności w prawidłowym oddychaniu podczas snu. Aby tego uniknąć, należy stale brać prysznic i czyścić. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz cierpieć z powodu większej liczby reakcji.Większość kaszlu jest spowodowana jakąś formą reakcji alergicznej, ale wiele osób automatycznie próbuje leczyć ten problem za pomocą środków przeciwkaszlowych. Jednak alergiczny kaszel to sposób, w jaki układ oddechowy rozbija się i usuwa śluz. Tłumienie kaszlu utrudnia organizmowi skuteczne zwalczanie objawów alergii.Wielu alergików nie jest w stanie samodzielnie skutecznie leczyć objawów. Świetne porady dotyczące radzenia sobie z alergiami

Kiedy skutki alergii sezonowych i innych stają się zbyt trudne do zniesienia, dobrze jest zwrócić się o pomoc do lekarza.

Konsultując się ze specjalistą, uzyskasz większy dostęp do przydatnych narzędzi diagnostycznych i leków na receptę, które w innym przypadku byłyby dla Ciebie niedostępne.Rozpocznij czyszczenie zawilgoconych obszarów w domu za pomocą fungicydu lub środka przeciw pleśni. Możesz to kupić u dowolnego sprzedawcy z innymi środkami czyszczącymi. Jakakolwiek wilgoć w twoim domu może wskazywać, że możesz mieć pleśń, na którą wiele osób jest uczulonych!Aby zminimalizować kurz w swoim otoczeniu, należy czyścić ściereczkami z mikrofibry, mopami i innymi narzędziami. W przeciwieństwie do ściereczek bawełnianych, ścierki do czyszczenia z mikrofibry mają niewielki ładunek elektrostatyczny, który umożliwia im chwytanie drobinek kurzu. Cząsteczki kurzu zamiast rozsypywać się po pokoju, mocno przylegają, maksymalizując skuteczność czyszczenia.Często odkurzaj dom. Większość domów ma przynajmniej kilka pokoi z wykładziną, ale dywan jest magnesem dla alergenów i innych czynników drażniących. Zwykła próżnia nie wystarczy do wyłapania drobnych cząsteczek wywołujących objawy alergii. Aby odkurzacz był skuteczny, szukaj worków lub filtrów z technologią HEPA.Aby uniknąć ataków alergii, jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest utrzymanie samochodu w czystości, a okna zamknięte. Samochód może być wolny od alergenów unoszących się w powietrzu, takich jak pyłki, jeśli jego otwory wentylacyjne są zamknięte, a klimatyzacja jest używana. Regularne odkurzanie sprawi, że Twoja tapicerka i wnętrze będą wolne od alergenów. Nieutrzymywanie samochodu w czystości wewnątrz może zwiększyć ryzyko ataków alergii.Istnieje wiele różnych sposobów radzenia sobie z alergiami, czy to po prostu unikanie wyzwalaczy (dla tych, którzy mają alergie pokarmowe) lub stosowanie leków dostępnych bez recepty, takich jak Claritin (dla tych, którym trudniej jest uciec przed wyzwalaczami). Zapamiętaj te wskazówki i naucz się żyć wygodnie, nawet z alergiami!