Usuwanie starego naskórka za pomocą pumeksu

Usuwanie starego naskórka za pomocą pumeksu

Z pewnością w wielu łazienkach oprócz przyborów do mycia znajdziemy także pumeks, pozwala on na łatwą pielęgnację naszych stóp, może on służyć do usuwania zrogowaciałego czy też suchego naskórka.

Jest to oczywiście surowiec pochodzenia naturalnego, powstaje z zastygniętej lawy, charakteryzuje się porowatą powierzchnią, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku usuwania martwego naskórka z różnych części naszego ciała. Pumeks znali już starożytni ludzie, wykorzystywano go także do produkcji materiałów budowlanych, mógł służyć jako domieszka do uzyskiwania cementu, charakteryzował się dużą odpornością na wodę, zatem mógł być wykorzystywany szeroko w budownictwie. W starożytnym Egipcie wykorzystywano go także do pielęgnacji skóry twarzy, mógł służyć także jako starożytna gumka do ścierania w przypadku pergaminów. Oczywiście znajdziemy różne rodzaje pumeksu, charakteryzują się one innymi właściwościami ściernymi. Może on służyć do usuwania nagniotków, odcisków, zastosujemy go na różnych częściach naszego ciała. Oczywiście stosowany jest także w różnych pracach domowych, może służyć do czyszczenia, usuwania różnego rodzaju trudno usuwalnych zabrudzeń, naleciałości. W budownictwie może także służyć jako bardzo dobry izolator, służy także do filtrowania przykładowo wody. Usuwanie starego naskórka za pomocą pumeksu

Chętnie korzystają z niego także jubilerzy, którzy cenią go za w bardzo dobre właściwości ścierne, można nim obrabiać dodatkowo kamienie szlachetne.

Z pewnością pumeks przyda się każdej osobie, która chce zadbać właściwie o swoje ciało, w sklepach kosmetycznych znajdziemy różnego rodzaju pumeksy o różnej wielkości. Można także wybierać spośród różnych kształtów, które najbardziej nam odpowiadają. Często mogą posiadać one specjalne zaokrąglenia, które ułatwią nam z pewnością zadbanie o skórę naszych stóp. Oczywiście podczas korzystania z pumeksu powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie trzeć skóry zbyt mocno, ponieważ może to doprowadzić do różnego rodzaju podrażnień i skaleczeń, dlatego też powinniśmy używać pumeksu z rozwagą, dobierać odpowiednie pumeksy do naszego ciała.