W jaki sposób można usunąć blizny potrądzikowe?

W jaki sposób można usunąć blizny potrądzikowe?

Trądzik jest częstym schorzeniem skóry, które może powodować kilka rodzajów zmian na skórze, takich jak pryszcze, zaskórniki i krostki i grudki.

Dermatolodzy zidentyfikowali cztery czynniki, które przyczyniają się do rozwoju trądziku, skóra wytwarza zbyt dużo sebum, który zatyka pory, nagromadzenie martwych komórek skóry, co ma taki sam efekt, obecność bakterii w porach, zapalenie skóry, które również prowadzi do zaczerwienienia. Lekarz lub dermatolog może pomóc ustalić, który czynnik lub kombinacja czynników powoduje trądzik. Jednak wiele metod leczenia i zapobiegania jest podobnych, niezależnie od przyczyny. Środki dostępne bez recepty, takie jak kremy lub serum, mogą zmniejszyć wypryski, szczególnie gdy mają one tendencję do występowania w niektórych obszarach. Często zawierają kwas salicylowy lub retinol. Produkty te nie są tak silne jak leki na receptę, ale mogą pomóc w zapobieganiu łagodnym objawom trądziku i zmniejszyć wypryski. Jednak czasem nawet leki na receptę mogą nie zadziałać, poza tym nie usuwają blizn potrądzikowych, jeśli je masz mogą oszpecić nawet najładniejszą buzię. Rozważ wtedy terapie światłem lub laserem w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Dermatolog lub kosmetolog może zaproponować i przeprowadzić terapie, których celem jest ograniczenie obecności bakterii i zmian na skórze. Jeśli miałeś ciężki trądzik, możesz mieć blizny. Szeroka gama zabiegów może sprawić, że będą mniej zauważalne.

Celem jest usunięcie uszkodzonych warstw skóry, aby pojawiła się nowa, zdrowa skóra. Lekarz może to zrobić na trzy główne sposoby. Laser tworzy bardziej równomierną powierzchnię skóry. Lasery i inne terapie światłem redukują bakterie na skórze i spłycają blizny. Mikrodermabrazja to szybko obracające się koło o chropowatej powierzchni, które usuwa uszkodzoną skórę i pobudza do odnowy. Peeling chemiczny to specjalny rodzaj kwasu, który usuwa górną warstwę skóry. Może to pomóc przy głębszych bliznach. Nie możesz kupić peelingów, z których korzystają dermatolodzy. Nowa skóra zacznie się formować około 7 do 10 dni po zabiegu. Obszar poddany zabiegowi może pozostać podrażniony i zaczerwieniony przez kilka tygodni do kilku miesięcy. Twój dermatolog może ustalić, jakie leczenie trądziku warszawa może być pomocne w twoim przypadku.