Wyposażenie do instalacji w przemyśle spożywczym

Wyposażenie do instalacji w przemyśle spożywczym

W przemyśle spożywczym należy zadbać o higienę, dlatego też wykorzystywane maszyny i urządzenia produkowane są ze specjalnej stali kwasoodpornej, powinna być ona odporna na działanie różnego rodzaju czynników.

Naturalnie urządzenia tego typu posiadają rury, złączki, różnego rodzaju dodatki, które możemy łatwo wyczyścić, dzięki czemu umyjemy całą maszynę po cyklu produkcyjnym.

Wyposażenie do instalacji w przemyśle spożywczym

Kwasoodporne złącza mleczarskie

W mleczarniach gdzie produkuje się jogurty, kefiry, wykorzystuje się różnego rodzaju kultury bakterii, należy zatem zadbać o bardzo wysoką higienę. Do środka instalacji nie mogą dostać się żadnego rodzaju zabrudzenia, zanieczyszczenia które mogłyby spowodować iż produkt byłby nieudany. Oczywiście wszystkie elementy maszyn, urządzeń służących do produkcji nabiału powinny posiadać określone właściwości. Oczywiście mogą być wykonane w standardzie DIN 10357, jest to norma dla stali w przemyśle spożywczym, kosmetycznym czy też farmaceutycznym.

Elementy maszyn w przemyśle spożywczym powinny być także odporne na zmiany temperatury. Często mogą pracować w temperaturze przykładowo od minus 30 do plus 120 stopni Celsjusza, w tym przypadku dużą rolę będzie odgrywała przykładowo uszczelka, która może być wykonana także z materiałów które pozwalają na pracę w temperaturze do 200 stopni Celsjusza. Naturalnie w systemach tego rodzaju znajdziemy wiele rur, połączeń, które będą miały za zadanie przykładowo dostarczać poszczególne półprodukty. Dlatego też stosuje się różnego rodzaju złącza, czy końcówki, które będą odpowiedzialne za przepływ różnego rodzaju cieczy.

Naturalnie możemy zaopatrzyć się w złącze mleczarskie dn 50, tego typu rozwiązania sprawdzą się w przemyśle spożywczym. Dodatkowo będą posiadały także nakrętki, mogą być połączone z pierścieniami gwintowanymi, mogą być dostosowane do rur, różnych elementów systemu. Oczywiście możemy dobrać odpowiednią uszczelkę silikonową, dodatkowo różnego rodzaju pierścienie gwintowane do rozwalcowania.