DIY bukiet świeżych kwiatów zrób to sam krok po kroku

DIY bukiet świeżych kwiatów zrób to sam krok po kroku

Ogólne zalecenia dotyczące tworzenia bukietu świeżych kwiatów własnymi rękami

Jak zrobić bukiet ślubny własnymi rękami? Jest wiele do zrobienia i jeszcze więcej kosztów finansowych. Proponujemy Ci zaoszczędzić trochę i zrobić bukiet ślubny własnymi rękami. Ponadto możesz zaaranżować go według własnych upodobań i nie wybiegać przez salony kwiatowe w poszukiwaniu bukietu panny młodej, który harmonijnie pasowałby do stylu uroczystości i wybranej przez ciebie sukienki.

Tworząc bukiety, należy wziąć pod uwagę takie niuanse: Wybierz barwioną gamę bukietów i stylistykę dla sukienki, fryzury i makijażu, aby ogólnie twój obraz wyglądał idealnie i harmonijnie. Preferuj kolory sezonowe, to znacznie zaoszczędzi Twój budżet. Ostrożnie zastanów się nad wyborem kolorów i materiałów, z których stworzysz swój bukiet, aby nie zabrudzić sukni ślubnej pyłkiem i przypadkowo przylgnąć do kolczastych cierni. Spójrz na temat florystyki: czytaj specjalne książki, przeglądaj czasopisma, bierz udział w kursach mistrzowskich, których jest wiele w domenie publicznej w sieci WWW. Musisz zdobyć podstawową wiedzę, aby skompilowany bukiet budził powszechny podziw. Tworząc arcydzieło kwiatowe, pamiętaj, że niektóre rodzaje kwiatów (na przykład lilie) mogą powodować straszliwą reakcję alergiczną, dlatego preferuj hipoalergiczne kompozycje kwiatowe. Równie ważna jest waga zestawu. Pamiętaj, że będzie on w twoich rękach prawie przez cały dzień, więc noszenie kilku kilogramów kwiatów będzie, delikatnie mówiąc, niezbyt wygodne. Zwróć uwagę na kombinację kolorów w swoim bukiecie. Postępuj zgodnie z poradami profesjonalistów w wyborze odcieni. Możesz łączyć kolory leżące w jednej palecie, a także kontrastujące, jednak rób to fachowo, a nie tylko tak, jak chcesz, aby układanie kwiatów nie powodowało niepotrzebnych skojarzeń. Wybierz tylko świeże i wysokiej jakości kwiaty. Aby podkreślić swoją indywidualność, stwórz kompozycję rzadkich odmian kwiatów, aby nie była trywialna i wyrażała oryginalność i wyjątkowość twojego myślenia. Tworząc akcesorium panny młodej, pamiętaj również, że dla pana młodego znajduje się również butonierka, która powinna harmonizować z wybraną kompozycją kwiatową. Idealną opcją byłby jeden styl wykonania.

Jak wybrać świeże kwiaty?

Poczuj rośliny. Pąki powinny być solidne u podstawy. Zwróć uwagę na kolor liści. W świeżych kwiatach są jasnozielone i gęste, dobrze utrzymują swój kształt. Jeśli nie ma liści – to powinno cię ostrzec, nie kupuj takich roślin, najwyraźniej nie są to pierwsze świeżości. Płatki kwiatu muszą być elastyczne i szybko przyjmować swój pierwotny kształt. Nie kupuj kwiatów z pyłkiem – jest to oznaka dojrzałości, która wskazuje na kruchość istnienia takiego bukietu. Część rośliny powinna wyglądać świeżo, nie zaciemniona i nie wysuszona, bez nadmiernej rzadkości.

Lepiej powierzyć wykonanie bukietu profesjonalistom i zamówić wysyłka kwiatów do Niemiec.