Hantle bitumiczne – popularny wybór wśród hantli

Hantle bitumiczne – popularny wybór wśród hantli

Hantle bitumiczne zwana często hantlami kompozytowymi to idealny wybór dla osób początkujących, zaawansowanych, dla użytkowników domowych siłowni, ale i dla profesjonalistów.

Hantle bitumiczne – jak są zbudowane i co zawiera zestaw

Hantle bitumiczne (kompozytowe) na przykład takie: https://sport-blast.pl/hantle-bitumiczne lub inaczej zestaw hantli bitumicznych jest to połączenie obciążeń bitumicznych, gryfów krótkich do hantli, zacisków.
Obciążenia bitumiczne – krążki bitumiczne, talerze bitumiczne – nazwy używane zamiennie jest to sprzęt sportowy, który zbudowany jest z lepiszcza, kruszywa, wypełniacza, a wszystko to jest zamknięte w szczelnej powłoce z tworzywa sztucznego. Dzięki takiej budowie hantle bitumiczne są mocniejsze, nie niszczą podłóg oraz posiadają lekką amortyzację.
Gryfy krótkie do hantli – najczęściej stalowe lub wykonane z tworzywa sztucznego. Są nieodzownym składnikiem zestawu hantli kompozytowych. W zależności od ilości obciążeń zastosowany zostaje odpowiednio długi gryf, który pomieści wszystkie obciążenia.
Zaciski – tak samo jak przy gryfach, wykonane ze stali lub tworzywa sztucznego. Mogą występować zaciski śrubowe lub sprężynowe. Zapewniają bezpieczeństwo poprzez utrzymywanie obciążeń w jednym miejscu.

Hantle bitumiczne – zalety

Hantle bitumiczne posiadają dużą ilość zalet, które mogą znacząco wpłynąć na ich wybór, nie bez powodu są jednymi z najpopularniejszych zestawów na rynku.

  • Zalety hantli bitumicznych:
    cena – hantle bitumiczne są jednymi z najtańszych zestawów na rynku, dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego. Są najczęstszym wyborem w przypadku początkujących użytkowników siłowni.
  • powłoka sztuczna, którą są pokryte – pozwala ono na częściową amortyzację obciążeń przy upadku, dzięki czemu nie zniszczymy powierzchni, na której ćwiczymy.
  • wykorzystanie tworzywa sztucznego – ten punkt łączy się poniekąd z tym poprzednim ponieważ zamknięcie wypełniacza, lepiszcza i kruszywa w sztucznej powłoce pozwala na zabezpieczenie podłóg przed otarciami, zniszczeniem itp.
  • regulacja – hantle bitumiczne zazwyczaj są zestawem regulowanym, dzięki czemu będziemy mogli zmniejszyć lub zwiększyć ilość obciążeń na gryfie.
  • profesjonalny wygląd – hantle kompozytowe posiadają bardzo dobry wygląd, który idealnie wkomponuje się w każdy rodzaj wystroju wnętrz, nie niszcząc go.

Hantle bitumiczne – wady

Wady hantli bitumicznych:

  • rozmiar – hantle bitumiczne ze względu na zastosowanie tworzywa sztucznego, wypełniacza itd. są mniej kompaktowe, niż inne hantle. Obciążenia bitumiczne są grubsze, dlatego nie założymy ich na gryf tak dużo jak na przykład obciążeń żeliwnych.
  • obniżona odporność na zniszczenie – upadek hantli bitumicznych będzie zamortyzowany przez zastosowanie powłoki sztucznej, natomiast może dojść do pęknięcia takiej powłoki co przyczyni się do wysypania wnętrza.
  • niższe wagi hantli – zestawy hantli bitumicznych nie pozwalają na zastosowanie bardzo dużych ilości obciążeń, a więc wagi takich hantli z reguł są nieduże.

Zestaw hantli bitumicznych to świetny wybór wśród wszystkich użytkowników sprzętów siłowych, bez względu na stopień zaawansowanie czy miejsce wykorzystania.