Wyprawka dla noworodka i nie tylko, czyli kupujemy wózek

Wyprawka dla noworodka i nie tylko, czyli kupujemy wózek

Każda przyszła mama staje przed skomplikowanym zadaniem skompletowania wyprawki swojego dziecka. Warto o tym pomyśleć dużo wcześniej, bo w momencie kiedy maluch przyjdzie na świat – czas przyspieszy co najmniej pięciokrotnie. Ilość pracy i czasu, którą rodzice muszą włożyć w adaptowanie się noworodka do zewnętrznego świata, sprawia, że każdą wolną chwilę poświęcają dla siebie. Zakupy z małym dzieckiem na pokładzie to ostatnie, na co będą mieli ochotę.

 

Najważniejsza decyzja – wózki dziecięce

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki jest wózek. Od tego czy wybrany wózek spełni nasze oczekiwania zależy w dużej mierze codzienny komfort pierwszych miesięcy z nowym dzieckiem. Szukając wózka warto zadać sobie kilka podstawowych pytań:

1. Po jakiej powierzchni będziemy jeździć wózkiem?
2. Jak duży wózek jesteśmy w stanie zaakceptować?
3. Czy zależy nam na możliwości złożenia wózka i przewiezienia w aucie?
4. Czy chcemy kupić wózek klasyczny – gondolę lub spacerówkę czy wózek wielofunkcyjny typu 2w1 lub 3w1?
5. Jaki kolor oraz fason nas interesuje?

Wiadomo przecież, że inny wózek wybierzemy wożąc dziecko alejkami chodnikowymi, a inny jeśli chcemy spacerować z wózkiem po lesie. Innego też wózka potrzebujemy jeśli często jeździmy autem i musimy wózek wozić ze sobą, a innego, jeśli będziemy z wózka korzystać wyłącznie stacjonarnie.
Polecamy szczególnie markę Recaro – bardzo modną w ostatnim czasie wśród blogerek.

Wózki spacerowe warszawa – model wielofunkcyjny

W dzisiejszych czasach istnieje wiele modeli wózków wielofunkcyjnych, które rosną razem z dzieckiem. Pierwszą opcją jest długa i głęboka gondola, która wystarczy na około sześć pierwszych miesięcy życia dziecka. Wtedy kiedy dziecko jeszcze nie umie usiąść nie potrzebuje niczego innego niż komfortowa gondola i ciepły kocyk do przykrycia. Kiedy dziecko jest starsze i coraz bardziej ciekawe świata leżenie w gondoli przestaje mu odpowiadać. Jeżeli dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć – wówczas warto zmienić wózek wielofunkcyjny na opcję spacerówki. Pozwoli ona dziecku obserwować wszystko wokół, a mama będzie mogła przerzucić się na wersję mniejszą gabarytowo. Ostatnią opcją wózków wielofunkcyjnych jest fotelik do samochodu montowany na stelaż wózka. To opcja wygodna szczególnie w przypadku noworodków, które chcemy wziąć na krótkie zakupy lub szybki spacer. Dzięki tej funkcji będziemy mogli również wygodnie przepiąć fotelik z auta ze śpiącym maluchem i kontynuować podróż wózkiem.

Jeżeli chodzi o wózki spacerowe Warszawa daje spore możliwości wyboru. Sklep wozki-foteliki.pl to baza wiodących producentów, oferujących różnego rodzaju wózki dziecięce. Znajdziesz tu wózki wielofunkcyjne typu 3w1 lub 2w1, wózki bliźniacze, a także szereg różnych opcji wózków klasycznych – spacerowych i z gondolą. Sklep dziecięcy Warszawa oferuje dodatkowo akcesoria dla dzieci, ubrania, kosmetyki oraz zabawki. Jeżeli jesteś przyszłym rodzicem i poszukujesz wyprawki dla swojego dziecka sklep dla dzieci Warszawa spełni twoje oczekiwania!

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl