Oset w uprawie ziemniaka

Oset w uprawie ziemniaka

Chwastów, które będą uprzykrzały nam życie jest bardzo dużo. Sadząc ziemniaki trzeba się spodziewać, że będzie ich jeszcze więcej.

Ziemniak rozwija się powoli to oznacza, że oset i inne chwasty mają czas na to żeby rozwijać się szybciej. Jeśli w porę zobaczymy, że pojawiły się chwasty to można będzie zastosować odpowiednie środki chemiczne. Im dłużej będziemy czekać z opryskami tym lepiej będą się chwasty rozwijały. Najlepiej atakować chwasty wtedy, kiedy zaczyna się ich rozwój, bo są najsłabsze. Czekanie oznacza ich wzmocnienie, a wtedy całkowicie się ich pozbycie wcale nie jest takie łatwe.

Oset to nie jedyny problem, z jakim trzeba będzie się zmierzyć. Jeśli pojawia się jeden gatunek chwastów to szanse, że będą tam również inne są większe. Oset i perz właściwy to dla uprawy zabójczy duet, dlatego jeśli pojawią się to trzeba z nimi od razu walczyć. Szukamy rozwiązania, które będzie dla nas najbardziej skuteczne. Środków chemicznych na rynku jest bardzo dużo, dlatego wystarczy zagłębić się w ofertę, a wybierzemy z niej coś dla siebie. Ważna jest nie reklama w telewizji czy ładne opakowanie, ale to, co jest w składzie. To ma być coś, co będzie idealnie dopasowane do walki z chwastami. Im trudniejszy przeciwnik tym skuteczniejszy musi być środek chemiczny. Trzeba o tym pamiętać.

Badamy uprawy naszego ziemniaka

Trzeba na bieżąco wszystko sprawdzać. Wtedy działamy o wiele szybciej. Pojawia się problem? Stosujemy herbicydy i się go pozbywamy. Czekamy za długo? Mamy więcej pracy i nie wiemy czy to coś pomoże. Trzeba, zatem każdego dnia sprawdzać uprawy, a wtedy będziemy o krok przed pojawiającymi się chwastami. To, że pojawił się oset w ziemniaku to nie dramat, bo my wiemy, że trzeba zastosować herbicyd o odpowiednim składzie. W ten sposób można się go pozbyć i wiemy, że uprawa będzie o wiele większa i bardziej zyskowna. Dla zysków wszystko się dzisiaj robi, dlatego musimy przyłożyć się do wykonywania swoich zadań. Jeśli oprysk się udał to szybko zobaczymy tego efekty na polu.