Wykorzystanie rozwiązań offshore w usługach informatycznych

Wykorzystanie rozwiązań offshore w usługach informatycznych

Stworzenie projektu dobrego oprogramowania z pewnością nie jest rzeczą łatwą. Należy dokładnie dowiedzieć się jakich funkcjonalności oczekuje nasz klient. Następnie należy stworzy odpowiednie algorytm. Już na etapie planowania musimy starać się usuwać wszystkie błędy.

Czasem zdarza się jednak że lepiej będzie zlecić stworzenie oprogramowania firmie zewnętrznej. Wiele form zagranicznych może wykonać tą samą pracę znacznie taniej, przez co firmy w krajach, gdzie koszt pracy jest wysoki poszukują nowych rozwiązań. Jednym z nich jest offshoring, dzięki niemu mamy możliwość sporo zaoszczędzić. Języki programowania są wszędzie takie same, więc nie będzie problemu z kompatybilnością, jeżeli chcielibyśmy przykładowo sprawdzać i kompilować kod na miejscu we własnej firmie. Model usług offshore jest obecnie coraz popularniejszy, obecnie nie ma barier językowych, komunikacja jest bardzo łatwa, dzięki komunikatorom internetowym. Zatem wiele szczegółów pracy można na bieżąco przedyskutować z firmą której zleciliśmy napisanie oprogramowania. Dodatkowo można także zlecić szkolenia online dla naszych pracowników. Zlecenie części specjalistycznej pracy na zewnątrz pomaga nam ograniczać koszty.

Dzięki temu nie będzie my również angażowali naszych pracowników. Ma to wiele zalet zwłaszcza jeżeli koszty pracy w naszym kraju są wysokie. W wielu krajach z pewnością znajdziemy wykwalifikowanych pracowników. Obecnie tego rodzaju rozwiązania są szeroko stosowane na całym świecie, ze względu na łatwość komunikacji. Przykładowo jeżeli poszukujemy specjalistycznego oprogramowania księgowego dla naszej firmy możemy sprawdzić oferty lokalnych firm. Jednak jeżeli dojdziemy do wniosku, iż jest to zbyt duży wydatek, wówczas możemy poszukać podobnych firm w krajach uważanych powszechnie za tańsze. Obecnie wiele ustaleń można zawrzeć za pomocą internetu, dlatego nie zawsze konieczne będzie duża ilość spotkań w cztery oczy. Będzie to z pewnością bardzo wygodna forma współpracy.