Dlaczego płytki gresowe są najlepszym rozwiązaniem?

Dlaczego płytki gresowe są najlepszym rozwiązaniem?

Płytki gresowe są higieniczne i zdrowe, ponieważ nie zawierają toksycznych substancji, takich jak lotne związki organiczne (LZO), formaldehyd, PCV czy inne pochodne ropy naftowej.

Poza tym, że są całkowicie bezwonne, ich naturalny obojętny charakter sprawia, że są hipoalergiczne, ponieważ nie sprzyjają gromadzeniu się kurzu, bakterii ani pleśni, które są szkodliwe dla zdrowia.

Dlaczego płytki gresowe są najlepszym rozwiązaniem?

Wszechstronne płytki w kolorze czarnym Egen Verdi

Wytrzymałość szkliwa oraz kolorów stosowanych w płytkach gresowych oznacza, że nie blakną ani nie zmieniają koloru, nawet jeśli są stale wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub czynników atmosferycznych, okazując się optymalnym wyborem także do zastosowań zewnętrznych. Twardość powierzchni sprawia, że płytki gresowe są niezwykle odporne na zarysowania i ścieranie w wyniku ruchu pieszego. Dzięki temu można je stosować nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie w przeciwieństwie do innych materiałów zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Wypalanie w wysokiej temperaturze oraz bardzo niska nasiąkliwość poniżej 0,5% sprawiają, że powierzchnia gresu jest nieprzepuszczalna dla wszelkiego rodzaju cieczy, nie ulegają uszkodzeniu, dzięki czemu stanowią najbezpieczniejsze rozwiązanie nie tylko do łazienek i kuchni, ale także na innych powierzchniach, takich jak balkony, werandy, tarasy, chodniki i baseny. Bardzo niska nasiąkliwość sprawia, że gres jest mrozoodporny i odporny na niższe temperatury bez ryzyka pęknięć czy odwarstwień.

Jeśli poszukujesz oryginalnych płytek z efektem kamienia w kolorze czarnym, możesz wybrać płytki z kolekcji Egen Verdi, które znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/zielone-plytki-w-naszym-domu. Są to płytki o błyszczącej powierzchni, dostępne w formacie 120×120 cm, dzięki czemu możemy je zastosować na podłodze również w większym pomieszczeniu. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom technicznym i metodzie produkcji, płytki gresowe oferują wyjątkowe korzyści pod względem bezpieczeństwa, montażu i użytkowania, łatwości czyszczenia, co czyni je najlepszym rozwiązaniem dla każdego rodzaju zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, komercyjnych i na zewnątrz.