Epilacja laserowa Motus – niszczy niechciane włosy na ciele i twarzy

Epilacja laserowa Motus – niszczy niechciane włosy na ciele i twarzy

Epilacja laserowa ciała i twarzy to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu może zniwelować niechciane owłosienie w komfortowy, bezpieczny i bezbolesny sposób. W przypadku osób, które chcą usunąć jasne i cienkie włosy szczególnie polecana jest depilacja laserem Motus AX – na czym polega ten zabieg?

Epilacja laserowa – korzyści laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa to rozwiązanie dedykowane dla osób chcących na trwałe zredukować owłosienie z danej partii ciała. Dzięki epilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą, pozbawioną włosów. To nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji, które dają krótkotrwałe efekty. Ponadto maszynka, plastry z woskiem, krem do depilacji, czy depilator elektryczny nierzadko powodują podrażnienia skóry, czy wrastanie włosków. Usuwanie owłosienia samodzielnie – w domowym zaciszu jest czasochłonne i niezbyt komfortowe. Znacznie lepszym wyborem jest oddanie się w ręce specjalistów i pozbycie się problemu włosów na nogach, brzuchu, okolicach intymnych, pod pachami czy twarzy w wygodny i wysoce efektywny sposób. Co więcej, decydując się na depilację laserową ciała laserem Motus możemy zlikwidować nie tylko ciemne, ale również bardzo jasne włosy. Ta przełomowa procedura nie wymaga też rekonwalescencji, co jest kolejną zaletą epilacji.

Warto dodać, że depilację laserową ciała Motus AX można wykonywać przez cały rok, pamiętając jedynie o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej i unikaniu opalania w letnich miesiącach.

Motus – jak działa najlepszy laser do depilacji? Przebieg laseroterapii

Epilacja laserowa Motus wykorzystuje zjawisko fototermolizy, co prowadzi do trwałego uszkodzenia cebulki włosowej i uniemożliwia ponowny wzrost włosa w tym samym miejscu. Motus AX to ceniony w środowisku laser aleksandrytowy, który emituje fale o długości 755 nm. Uznawany jest za jeden z najlepszych laserów do depilacji. To rewolucyjne urządzenie wychwytuje barwnik włosa w skórze o 25% szybciej niż inne, konkurencyjne systemy laserowe. Szybkie impulsy i szafirowa 20 mm głowica schładza obszar zabiegowy do 15 stopni Celsjusza, dzięki temu epilacja laserowa jest bezbolesna, komfortowa i bezpieczna dla pacjentki. Laser aleksandrytowy Motus posiada wyjątkową technologię Moveo, która zapewnia maksymalną efektywność i bezpieczeństwo laseroterapii.

Depilacja laserowa dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki wymaga kilku wizyt – ponieważ jednocześnie włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu (nieodwracalnej destrukcji mogą ulec tylko włosy będące w fazie anagenu). Ostateczna liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie z każdą pacjentką. Zwykle potrzeba co najmniej 4-6 sesji laserowych.

Usuwanie włosów laserem Motus – przygotowanie do zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej za pomocą lasera aleksandrytowego Motus? Oto kilka podstawowych zasad, do których należy się dostosować:

  • przed epilacją laserową nie wolno opalać skóry – zabieg nie może być przeprowadzony na świeżej opaleniźnie (to jedno z głównych przeciwwskazań),
  • na krótko przed zabiegiem (np. tego samego dnia rano) należy delikatnie i starannie ogolić obszar, z którego chcemy usunąć owłosienie – za pomocą maszynki do golenia (nie wolno używać wosku, pęsety ani depilatora),
  • przed depilacją laserową należy odstawić leki i zioła światłouczulające,
  • przed i w trakcie serii zabiegów epilacji laserowej należy unikać ekspozycji na słońce, zaprzestać korzystania z solarium, nie stosować samoopalaczy,
  • między sesjami zabiegowymi musi być zachowany pewien odstęp czasowy, związany z cyklem wzrostu włosów. W przypadku depilacji laserem nóg jest to 8 tygodni. Przerwy między zabiegami depilacji okolic intymnych i górnych partii ciała wynoszą z kolei 6 tygodni.

W przypadku innych pytań odnośnie laserowego usuwania owłosienia zapraszamy serdecznie do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.