Jak działa wirtualne biuro? Wybierz swój własny fizyczny adres
Pojęcia wirtualnego biura z dnia na dzień zyskuje na popularności. Bywa ono nieco mylące, bo w rzeczywistości chodzi o adres i drobne usługi ułatwiające prowadzenie firmy. Jeśli zamierzasz otworzyć własną firmę, ale startujesz na niepewnym gruncie to wirtualne biuro będzie idealną odpowiedzią na Twoje budżetowe potrzeby. Dowiedz się jak działa wirtualne biuro, co możesz do niego wydelegować i ile kosztuje taka usługa.
Wirtualne biuro – Zarejestruj się w KRS na atrakcyjny adres
Nie jest tajemnicą to, że w dobie rozwiniętej technologii biznes możemy prowadzić z każdego miejsca na świecie. W wielu branżach związanych z projektowaniem, grafiką czy rozwojem oprogramowania jako samodzielnie działający wolni strzelcy czy mniejsze start-upy, dużą część tzw. papierkowej roboty możemy przenieść poza własne miejsce pracy.
XXI wiek to czas, kiedy za pracę z domu można uznać za powszechną. Rozwiązywanie zadań z dala od swojego miejsca zamieszkania czy na wyjeździe u znajomego stają się tak samo realistyczne jak praca w biurze. W procesie tym pomagają wirtualne biura pozwalające na zarejestrowanie swojej firmy w Krajowym Rejestrze Sadowym (KRS) pod adresem oferowanym przez usługodawcę.
Jakie korzyści płyną z wirtualnego adresu? Wirtualne biuro może pełnić dwie funkcje: wizerunkową, a także funkcjonalną. Często mówi się też o jego wykorzystaniu w celu oszczędności i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.
W kontekście funkcji wizerunkowej wirtualny adres przydaje się mniejszym i średniej wielkości firmom. Skorzystają na nim też osoby mieszkające na wsiach czy prowadzący działalność w mniejszych miejscowościach. Chcąc być kojarzonym z prestiżem i wysokimi standardami, wirtualny adres może znacząco wpłynąć na postrzeganą przez klienta renomę. Bez wątpienia przydaje się, gdy chcemy mówić o swojej marce w języku korzyści czy w trakcie szukania nowych osób do współpracy.
Kilkuosobowa działalność gospodarcza czy start-up bardzo często nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie kilku księgowych, samodzielne prowadzenie korespondencji czy spędzanie czasu na poszukiwanie sprzętu do co-workingu. Każdy przedsiębiorca wie, że czas to pieniądz. Dlatego wirtualne biuro poza samym adresem oferuje również
- ochronę, przesyłanie szczegółów dot. korespondencji oraz jej ewentualne przekierowywanie,
- udzielanie pomieszczeń do organizowania spotkań biznesowych,
- wsparcie z zakresu księgowości i administracji,
- wypożyczanie biurek oraz krzeseł,
- tworzenie biznesplanów, o ile biuro posiada powiązania z wskazaną branżą,
- rejestrację podmiotów gospodarczych w rejestrach, urzędach i zakładach,
- wyrabianie pieczątek, a jeśli zakres kompetencji pracowników pozwala – także innych elementów identyfikacji wizualnej.
Ile kosztuje wirtualne biuro? Czy to się opłaca?
Wszystko zależne jest od tego, na jakie usługi ostatecznie się zdecydujemy. Za sam adres możemy zapłacić zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jeśli oczekujemy czegoś więcej np. wsparcia z zakresu księgowości to ceny zaczynają się od 150 zł w górę.
Warto zauważyć, że wśród usługodawców istnieje pewien podział ze względu na terminologię prawną. Jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne i fundacje są traktowane inaczej niż większe firmy np. spółki prawa handlowego. Ceny różnią się w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.
Więcej informacji
Sprawdź ofertę wirtualnego adresu na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ – zapewnij sobie prestiżowy adres dla swojej firmy