Superbohaterowie muszą zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem

Superbohaterowie muszą zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem

Podczas gdy Avengersi byli zawsze zajęci chronieniem świata przed niebezpieczeństwami, z którymi pojedynczy superbohater nie może sobie poradzić samodzielnie, nie podejrzewali, że największe zagrożenie dla wszechświata czeka w ciemnościach kosmosu.

Tytan Thanos (Josh Brolin), jeden z najpotężniejszych we wszechświecie, aby uzyskać jeszcze więcej mocy, chce znaleźć i zebrać wszystkie sześć Kamieni Nieskończoności. Artefakty te dałyby mu boską moc, której chce on użyć do zniszczenia połowy światowej populacji i wszechświata za jednym zamachem, aby wprowadzić równowagę. Posiadając wszystkie kamienie jedno pstryknięcie jego palców wystarczy, by zabić miliardy żywych istot w całym wszechświecie. Ale niektórzy Avengersi i inni bohaterowie już dawno dowiedzieli się o jego planach i próbują go powstrzymać. Iron Man (Robert Downey Jr.), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) i reszta bohaterów z drużyny Avengersów zdają sobie sprawę, że muszą zostawić za sobą nieporozumienia, aby mieć szansę na zniszczenie planów Thanosa. Ale aby uratować świat, bohaterowie nadal potrzebują wsparcia. Superbohaterowie muszą zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem

Znajdują sojuszników w Strażnikach Galaktyki, a pomaga im między innymi Peter Quill, czyli Star-Lord (Chris Pratt), Gamora (Zoe Saldana) i Drax (Dave Bautista), a także Czarna Pantera (Chadwick Boseman), nowy król Wakandy.

Mają nadzieję, że razem będą mieć szansę w starciu z tak potężną i niebezpieczną istotą, jaką jest Thanos. Film ,,Avengers: Wojna bez granic” umiejętnie obejmuje obszerny wątek narracyjny wszystkich poprzednich filmów. Powstała w ten sposób historia z pewnością spodoba się fanom, którzy kibicowali wszystkim licznym postaciom, a które były już znane z poprzednich ekranizacji komiksów Marvela. Przez całą akcję filmu Avengers: Wojna bez granic widzowie są trzymani w napięciu, a liczne zwroty i zaskakujące, nieprzewidywalne oraz dynamiczne sytuacje nie pozwalają się nudzić w trakcie oglądania, a wiele osób z pewnością będzie zaskoczona rozmachem scen walki.