Jak solidnie ocieplić poddasze?

Jak solidnie ocieplić poddasze?

Kiedy ocieplamy budynek, należy zadbać o wszystkie miejsca, które muszą zostać ocielone. Ważnym elementem z pewnością jest poddasze.

Warto dobrać odpowiednie materiały warto bowiem wiedzieć iż izolacje ścian i izolacje dachu to już zupełnie inna klasa produktów pod względem materiałowym i technologicznym, niż to miało miejsce w przeszłości. Dostęp do nowych technologii umożliwił produkcję materiałów spełniających znacznie cięższe wymagania, taka izolacja będzie wykorzystywana tam gdzie mogą występować trudne warunki. To nie tylko postęp, który dokonał się w dziedzinie technologicznej, ale również rosnące wymagania i poszerzająca się strefa zainteresowań konsumentów spowodowało, że trudno sobie wyobrazić działanie małej firmy wytwórczej bez podjęcia decyzji o specjalizacji w jednej z tych dziedzin. Z punktu widzenia klienta postęp, który się dokonał w tych sferach, oznacza możliwość szerokiego wyboru spośród producentów i oferowanych przez nich produktów, ale nie oznacza to wcale zmiany zasady, że na dobrach trwałego użytku nie można oszczędzać, gdyż jednorazowa oszczędność przy dokonaniu zakupu spowoduje poniesienie znacznych kosztów w przyszłości. Problem ocieplania nie dotyczy tylko oczywistego ocieplania budynku z zewnątrz, ale również zabezpieczenia całej kubatury budynku przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. wybór konkretnych rozwiązań materiałowych należy zacząć od samego fundamentu budynku.

Dlatego izolacje powinny być dobrane z myślą o wieloletnim działaniu w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Następne w kolejności powinny być izolacje podłóg, które mają znaczący wpływ na poczucie komfortu użytkowników danego budynku. Nie mniej istotne będzie ocieplanie poddasza pianką, poddasze często posiada dużą powierzchnię i musi być dobrze ocieplone aby zatrzymać ciepło wewnątrz. Dzięki tym elementom budynek nie tylko będzie chronił przed zimnem, nie będzie podatny na zawilgocenie, ale również zabezpieczy nas przed nadmiernym ogrzewaniem się wnętrza w czasie upalnego lata. Jeżeli wszystkie wybrane materiały izolacyjne poprawnie będą spełniały swoje funkcje, możemy liczyć na ich długi okres sprawności i zabezpieczenie budynku przed postępującym niszczeniem.