Lalki księżniczki Disneya

Lalki księżniczki Disneya

Któraż z kobiet będąc małą dziewczynką nie używała do zabawy lalki. Czasy się zmieniają , następuje znaczny postęp w asortymencie, a co za tym idzie także lalki są inne niż te jakie dostępne były na rynku jeszcze kilka lat temu.

Dziś niektóre lalki są tak perfekcyjnie stworzone że wyglądają jak prawdziwe, malutkie niemowlęta. Dodatkowo wiele lalek posiada też funkcję iż można je karmić, przewijać, czesać i ubierać, co stanowi dodatkową atrakcję dla każdej małej dziewczynki. Lalki rozwijają zdolności opiekuńcze i sprawiają, że dziecko szybciej dojrzewa emocjonalnie. Disney Princess jest franczyzą medialną należącą do The Walt Disney Company, pierwotnie stworzoną przez prezesa Disney Consumer Products Andiego Mooneya pod koniec lat 90. XX wieku i oficjalnie wprowadzoną na rynek w 2000 roku. Pierwszych osiem księżniczek składało się z Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Aurory, Ariel, Belle, Jasmine , Pocahontas i Mulan. Seria wyróżnia szereg fikcyjnych bohaterek, które pojawiły się w filmach animowanych Disneya. Seria obejmuje obecnie dwanaście bohaterek z jedenastu różnych filmów Walt Disney Animation Studios i jeden film Pixar. Każda bohaterka należy do rodu królewskiego z urodzenia, poprzez małżeństwo, albo uważana za księżniczkę ze względu na znaczną rolę w ich filmie.

Ostatnio skład poszerzył się o Tianę, Roszpunkę, Meridę i Moanę po sukcesach ich filmów. Oczywiście księżniczki Disneya są prezentowane w szerokiej gamie towarów, pojawiając się w różnych artykułach, od różnorodnych filmów, lalek i innych zabawek po pościel, ubrania, kosmetyki i przybory toaletowe, takie jak szczotki do włosów czy pasty do zębów. Księżniczki pojawiają się również w parkach rozrywki Disneya. Są to postaci dobrze znane wielu dziewczynkom, i chętnie przez nie wybierane jako lalki. Postaci księżniczek z filmów Disneya są dobrze znane w kulturze masowej, literaturze i filmie, dzięki temu ich sprzedaż utrzymuje się stale na wysokim poziomie. Z czasem powstają także bnowe filmy animowane z nowymi bohaterkami, jak również kolejne części popularnych hitów.