Jak dbać o duże powierzchnie w firmach?

Jak dbać o duże powierzchnie w firmach?

Czyszczenie dużych powierzchni w firmach jest ważne aby utrzymywać czystość i zastosować się do przepisów BHP. Przykładowo w zakładzie produkcyjnym porozrzucane opiłki, czy części mogły by doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Warto postępować według pewnych zasad. Na początku odkurz lub przetrzyj powierzchnię lekko zwilżonym mopem nigdy nie używaj detergentów na bazie mydła ani innych środków do polerowania, ponieważ mogą pozostawić matowy film na podłodze i uniknąć nadmiernego zwilżenia, jeżeli zmywamy podłogi drewniane. W przypadku delikatnego drewna nie używaj pasty do wosku spowoduje to, że podłoga będzie zbyt śliska. Aby usunąć ślady i plamy, użyj rozcieńczonego roztworu wody i octu. Nigdy nie ulegaj pokusie używania ściernych środków czyszczących, takich jak nylonowe wkładki do szorowania lub wełna stalowa, które mogą porysować podłogę. Uporczywe ślady, takie jak lakier do butów, można usunąć za pomocą zmywacza do paznokci zawierającego aceton lub innych łagodnych rozpuszczalników. W przypadku podłóg w halach warto stosować profesjonalne środki czystości preparaty takich firm jak przykładowo Diversey.

Dzięki nim usuniemy wszystkie zabrudzenia, przykładowo tłuszcze czy też ślady oleju, dzięki temu nasz podłoga będzie bezpieczna, jeżeli nie udałoby nam się zmyć smarów, wówczas podłoga stwarzałaby niebezpieczeństwo dla pracowników. W przypadku kamienia warto stosować odpowiednie przeznaczone dla niego środki zabezpieczające i czyszczące. Ponieważ jest podatny na plamienie, kamień należy zawsze zabezpieczyć szczeliwem żywicznym. Aby wyczyścić kamień, dokładnie go odkurz, a następnie zmyj łagodnym roztworem detergentu. Aby usunąć tłuszcz lub olej, użyj odplamiacza do kamienia do usuwania plam. Obecnie można zakupić wiele profesjonalnych preparatów dedykowanych dla każdego rodzaju powierzchni, dzięki temu można zadbać o każdą podłogą w naszej firmie. Ważne jest aby dla każdej nawierzchni używać dedykowanego środka, ponieważ zbyt silne środki mogą uszkodzić podłogę. W przypadku podług drewnianych można zniszczyć je bezpowrotnie, wówczas konieczna będzie wymiana podłogi.