Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Kancelaria prawna może pomóc nam w wielu różnych sprawach dotyczących przykładowo prawa cywilnego, mogą być to sprawy związane z rozwodem, alimentami, prawem spadkowym, przykładowo odrzuceniem spadku.

Niekiedy może się okazać, że spadek, który otrzymaliśmy my lub nasze dzieci, obarczony jest długami, wówczas możemy skontaktować się z kancelarią adwokacką, która doradzi nam, w jaki sposób odrzucić niekorzystny dla nas spadek.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Jakie usługi oferuje kancelaria adwokacka?

W przypadku rozwodów możemy uzyskać pomoc podczas procesów o separację, rozwodu bez orzekania o winie. Często małżonkowie nie zgadzają się co do podziału majątku, praw rodzicielskich. Niekiedy mogą posiadać skomplikowane sprawy, które mogą toczyć w sądzie przez długi czas. Dlatego często obie strony decydują się na adwokatów, którzy będą mogli pomóc w uzyskaniu satysfakcjonującego wyroku sądu. Adwokat może nam pomóc także w sprawach o ograniczenie władzy rodzicielskiej, kontaktów z rodzicami, dziadkami. Adwokat pomoże nam także w sprawie o ustalenie ojcostwa. Specjalistyczna porada prawna może dotyczyć również dokumentacji, jaką powinniśmy przygotować przed sprawą sądową, adwokat może reprezentować nas przed sądem, przygotować pismo procesowe czy też wziąć udział w negocjacjach, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu bez sprawy sądowej.

Wiele spraw, które dotyczą prawa spadkowego, dotyczy sprawy o nabycie spadku, jest to pierwsza rzecz którą powinniśmy wykonać po śmierci spadkodawcy, aby otrzymać jego majątek. W tym przypadku można załatwić sprawę u notariusza, będzie to oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku, niekiedy spadkobiercy mogą nie zgadzać się z zapisami testamentu, mogą mieć wątpliwości co do prawidłowego podziału, chcą podważyć testament, wówczas sprawa może skończyć się w sądzie, jest to wówczas sprawa o stwierdzenie nabycia spadku.

Jeżeli poszukujemy kancelarii, która pomoże nam w różnych sprawach cywilnych, także spadkowych oraz w czasie rozwodu, warto wejść na stronę kancelaria-bpg.pl – Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach zatrudnia adwokatów, którzy mają doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądem. Będą oni mogli pomóc na wielu etapach, od przygotowania dokumentacji po prowadzenie sprawy sądowej na korzyść klientów.