Klasyczne i nowoczesne, czyli zasłony okienne do każdego wnętrza!

Klasyczne i nowoczesne, czyli zasłony okienne do każdego wnętrza!

Jest wiele rodzajów ciekawych dekoracji okiennych, lecz tylko jedne są prawdziwie uniwersalne. Mowa tu oczywiście o zasłonach okiennych, które pasują do każdego pomieszczenia w naszym domu oraz do każdej aranżacji!

Gusta bywają różne, to nie ulega nawet najmniejszej wątpliwości. W przypadku jednych, kluczowy jest ponadczasowy styl klasycznych aranżacji z pięknymi meblami vintage i klimatycznymi dekoracjami okiennymi w salonie bądź sypialni. Inne osoby mogą natomiast być bardziej zorientowane na współczesne trendy, podobać im się wtedy będą niebanalne firanki i zasłony, które wyróżnia na rynku ciekawa faktura i nierzadko nie mniej atrakcyjne haftowanie albo też inna forma wykończenia.

Zdjęcie przedstawia piękną i nowoczesną zasłonę w pokoju dziennym. Warto zwrócić uwagę na doskonałe dopasowanie wymiarów do wielkości okna. Źródłem grafiki tej zasłony jest strona pracowni zasłon i firan Małgorzata mieszcząca się we Wrocławiu.

Wnętrza klasyczne, a zakup zasłony okiennej

Na początku pochylmy się na kilka chwil nad wnętrzami klasycznymi, są to bardzo popularne inspiracje, cenione zwłaszcza przez osoby o nieco bardziej stonowanych gustach. Piękno drewnianych mebli w stylu vintage doskonale potrafi podkreślić ładna aranżacja okna, na przykład za pomocą zasłon. Do tradycyjnych stylów zaliczamy przede wszystkim styl francuski, który wyróżnia się bezkompromisową elegancją, bardzo podobny do niego styl angielski oraz, potraktujmy je razem, styl rustykalny i prowansalski. W pierwszych dwóch przypadkach zasłona powinna być bardzo ozdobna, nierzadko wzbogacona o atrakcyjne wizualnie elementy wykończeniowe, oraz powieszona na pięknym karniszu sufitowym. Dominowały będą ciemne kolory, czerwienie, czasami purpury i beże. Dzięki takiej zasłonie w salonie zagości niepowtarzalny klimat elegancji, który będzie przywodził na myśl najbardziej eleganckie wnętrza zachodnioeuropejskich rezydencji. Natomiast w wiejskich kompozycjach najlepiej zdadzą egzamin prostsze modele zasłon, nawiązujące tonacją do sielankowego pejzażu wsi, a więc wszelkiego rodzaju zielenie, błękity czy bardzo delikatnie przełamana żółcią biel.

Czy słyszałeś o karniszu elektrycznym? Jest on popularnym i wygodnym rozwiązaniem, które wybiera coraz więcej osób. Więcej o elektrycznych karniszach znajdziesz tutaj: https://malgorzata.wroclaw.pl/karnisze-elektryczne/.

Nowocześnie? Zasłony także spełnią swoją rolę!

W bardziej nowoczesnych  domach, szczególnie gdy wybierzemy do nich styl loftowy, boho lub skandynawski, także warto rozważyć zasłony w roli dekoracji okiennych. Oczywiście, pomiędzy różnymi z wzmiankowanych stylów łatwo dostrzec różnice, lecz co do zasady, będą one opierały się o prostsze egzemplarze, niekoniecznie szyte na miarę. Nie można jednak tego wykluczyć, gdyż w przypadku częstych w industrialnych adaptacjach dużych okien, warto jest zlecić uszycie zasłony na wymiar okna. Podobnie warto jest tak uczynić także z firanami, gdyż odpowiednie dobranie będzie stanowiło cenny akcent, nadający pomieszczeniu nieco świeżego powiewu i uroku. Tak cennego, gdy w stylu minimalistycznym brak jest na ogół innych ozdób. Warto tez dodać, że w stylu industrialnym, z racji dużych okien, często można spotkać także karnisz elektryczny do zasłon.

Czasami do zasłon warto dobrać ładną firanę, to doskonały sposób na poprawę walorów dekoracyjnych pomieszczenia! Więcej inspiracji do wykorzystania firanek znajdziesz pod tym adresem: https://malgorzata.wroclaw.pl/firany-wroclaw-czyli-poszukiwanie-prywatnosci/.

Zasłona do szafy, mało znana, lecz ciekawa opcja

Czasami decydujemy się na stworzenie podręcznego magazynku, w postaci szafy lub innej garderoby w znajdującej się w naszym mieszkaniu wnęce. O ile samo zaaranżowanie tej powierzchni do przechowywania ubrań lub innych drobiazgów nie jest trudne, to kwestia drzwi nastręcza nieco problemów. Szczęśliwie zamiast nich możemy skorzystać z tak zwanej zasłony do szafy, która pozwoli nam oddzielić tę wnękową przestrzeń od reszty pokoju. Pod tym adresem: https://malgorzata.wroclaw.pl/zaslony-do-szafy-czyli-cos-w-starym-stylu/  mają Państwo możliwość zapoznania się z innymi ciekawymi inspiracjami, jak wykorzystać zasłony do szafy zamiast drzwi!