Klocki Lego wspierają rozwój i kreatywność dzieci

Klocki Lego wspierają rozwój i kreatywność dzieci

Niektóre dzieci budują samochody, samoloty lub budynki za pomocą swoich zestawów LEGO, inne układają klocki losowo i mają nadzieję, że wyjdzie im z tego ciekawa konstrukcja.

Wspólne składanie klocków Lego rozwija u dzieci ważne umiejętności, takie jak współpraca z rówieśnikami, nauka liczenia, cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, myślenie przestrzenne i pewność siebie. Manipulowanie kształtami i kolorami może również pomóc w pozbyciu się z negatywnych emocji i rozwoju fizycznym rąk i palców. Zabawy z klockami Lego są zabawne, a wraz z rozwojem dziecka mogą być tak proste lub złożone, jak chcemy. Jako dzieci uczymy się w trakcie zabawy klockami Lego i budowania projektów wielu cennych umiejętności, a wraz z wiekiem możemy wykorzystać je do rozwoju osobistego i nabywania cennych umiejętności. Klocki Lego wspierają rozwój i kreatywność dzieci

Budowanie projektów z klocków Lego to świetny sposób na ćwiczenie mózgu, poznawanie liczb, kolorów, nauka współpracy z innymi podczas wykonywania projektów, ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości oraz nauka myślenia przestrzennego i dobierania kształtów.

Korzyści z zabawy klockami Lego to również nauka sposobu, w jaki patrzymy i myślimy o rzeczach, oraz poprawa funkcji poznawczych u dzieci w różnym wieku. Odwlekanie wykonywania zadań i rozpraszanie uwagi to dwa główne czynniki zabierające nam czas w dorosłym życiu. Czas szybko mija, gdy zbliża się termin wykonania pracy lub gdy dobrze się bawisz. Budowanie konstrukcji z klocków Lego nie może odbywać się w roztargnieniu, wymaga koncentracji, cierpliwości i wysiłku w równym stopniu. Kiedy dziecko jest mniej rozproszone, a bardziej skoncentrowane, ma większe szanse na wykonanie zadania w krótszym czasie. Na stronie https://www.krolestwodzieci.pl/1354-klocki-lego-super-mario możesz kupić kreatywne zestawy klocków Lego dla dzieci w różnym wieku. Klocki Lego sprzyjają również rozwojowi kreatywności na kilka sposobów. Po pierwsze, pomagają myśleć nieszablonowo i uczyć się postrzegania przestrzennego. Nie ma również żadnych ograniczeń co do tego, co dziecko zbuduje z klocków Lego.