Do apteki po maseczki

Do apteki po maseczki

Maski medyczne są produktem certyfikowanym, spełniającym europejską normę. Takie maseczki chronią i pozwalają dbać o siebie i własne drogi oddechowe. Podczas pandemii koronawirusa takie maski stały się koniecznością. Maski ochronne na twarz są jednorazowe lub wielorazowe. Jednorazowe są maski chirurgiczne, które wyrzuca się po jednorazowym zastosowaniu. Nie wolno ich prać oraz odkażać. Jest to produkt na jeden raz i koniec. Wiadomo, że maski wielorazowe, z materiału, mogą być prane i stosowane wielokrotnie. Ich jakość jest wysoka, a niejeden klient chętnie z nich korzysta przez wiele miesięcy, oszczędzając na zakupie maseczek jednorazowych. Tymczasem walorem takich masek jest to, że nie trzeba ich prać i dezynfekować. Po jednorazowym zastosowaniu wystarczy je wyrzucić.

Dlaczego warto kupić maski chirurgiczne?

Maseczka chirurgiczna jest idealna na jeden raz, może mieć dwie lub trzy warstwy. Trójwarstwowa maseczka jest lepsza, lepiej chroni. Maseczka dwuwarstwowa nie ma takiej mocy ochronnej. Maseczki z apteki są na gumki lub troczki, dzięki którym trzymają się na twarzy. Należy unikać dotykania maseczek podczas ich noszenia. dotyka się je dwa razy: zakładając je i zdejmując je. Takie maseczki muszą być w zasobach każdej osoby – dobrze jest zgromadzić w domu nawet 20 takich maseczek. Jakość jest ważna, podobnie jak certyfikaty oraz europejskie normy. Należy uważać na przypadkowe produkty, bez norm oraz niskiej jakości. Klienci coraz bardziej doceniają jakość, a w tym przypadku jakość przekłada się na skuteczność. Kiedyś takie maseczki chirurgiczne nosili jedynie lekarze, najczęściej chirurdzy podczas operacji. Natomiast dzisiaj takie maseczki noszą wszyscy. Noszenie maseczek jest stosowane na całym świecie. Celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Inne wirusy także nie powinny tak atakować – noszenie maseczek chirurgicznych może ochronić przed grypą, przeziębieniem oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Warto zatem przestrzegać nakazów i maseczki nosić regularnie. Solidna jakość oraz ochronny charakter to najważniejsze cechy takich maseczek.

Podsumowując, takie maseczki to produkt na miarę naszych czasów oraz potrzeb klientów. Wykonane są z polipropylenu, chronią, pozwalają uchronić wiele osób przed zarażeniem się koronawirusem. Jest to bardzo ważne działanie takich maseczek obecnie. Oprócz maseczek tego rodzaju można też kupić maski FFP2 oraz maski FFP3. Na zmianę zawsze warto mieć takie produkty i spokojnie chronić drogi oddechowe.