Koraliki w świecie biżuterii

Koraliki w świecie biżuterii

Unikalność biżuterii to jeden z kluczowych motywów zakupowych wśród modnych, niezależnych kobiet. Trzeba jednak zauważyć, że niektóre dodatki do garderoby potrafią w znaczący sposób wpłynąć na odmłodzenie, czy na przyciągnięcie spojrzeń otoczenia.

Z tego powodu trzeba nauczyć się dopasowania biżuterii pod charakter i konkretne potrzeby. W artykule porozmawiamy o koralikach w świecie biżuterii. Zobaczysz, w jaki sposób je nosić, aby wywołać bardzo pozytywne wyniki wizerunkowe, a do tego nie popełnić kluczowych błędów.

W jaki sposób dopasować koraliki do codziennych stylizacji?

W pierwszej kolejności zastanów się nad materiałami wykonania koralików. Tutaj wybór jest spory. Najczęściej do korali wykorzystuje się motywy ceramiczne, kamienie półszlachetne, złote lub srebrne przewieszki. Korale to nie tylko dobry styl, ale również przeniesienie ciężaru sylwetki bardziej na dekolt, ekspozycja twarzy. Jeżeli robisz ładny makijaż, chcesz wyjść w świetnej kreacji na wieczór koraliki to, jak najbardziej udane rozwiązanie. Korale to jeden z niewielu dodatków do damskiej garderoby, który sam bez żadnych dodatkowych elementów wygląda świetnie. Nie należy jednak obciążać się zbyt wieloma kolorami w kreacjach wieczorowych. W codziennych jest to oczywiście dopuszczalne. A co zrobić z biżuterią, której po prostu nie używasz? Wiele sklepów z biżuterią, złotnicy prowadzą skupy biżuterii złotej, srebrnej, wykonanej z kamieni półszlachetnej. Ewentualnie możesz pokusić się o wymianę na coś unikalnego. Korale to bardzo często wielkie naszyjniki przypominające szaliki, a z drugiej strony projekty minimalistyczne. Kolorowe korale powinny znajdować się możliwie najbliżej szyi. Sprawdź koniecznie, czy nie jesteś uczulona na pewne elementy kreacjo, ponieważ to popularny problem występujący przy niskiej jakości półfabrykatach. Korale były praktycznie nieobecne w stylizacjach ważnych gwiazd, jednak stopniowo wracają do łask. Nie ma problemu, aby połączyć koraliki z bransoletkami w kompletach lub dowolnie. Zachowaj jednak umiar, aby nie przesadzić z dodatkami, ponieważ to oznaka tandety. Na rynku występują korale w wielu odmianach. Najpopularniejsze to na pewno dalej koraliki czerwone z naturalnych kamieni. To oznaka luksusu, elegancki. Kobieta w wieczorowej kreacji z koralami przyciąga spojrzenia i zapewnia sobie większą pewność siebie. Możesz pokusić się również o koraliki szklane, charakteryzujące się bardzo ciekawymi optycznymi złudzeniami, czy koralami drewnianymi docenianymi szczególnie za ogromną trwałość. Korale wytwarzane ręcznie, rękodzieło to zdecydowanie najbardziej pożądana kategoria w świecie damskiej biżuterii. Niektóre klienci zamawiają celowo biżuterię u branżowych artystów. Metoda decoupage jest tutaj w modzie.

Inne zasady umożliwiające prawidłowe dopasowanie koralików do sylwetki damskiej

Korale trzeba na pewno dopasować do sylwetki. W przypadku mniejszych kobiet o dziewczęcej urodzie odpadają bardzo duże korale, ponieważ zaburzają symetrię całej sylwetki. Możesz w takim przypadku dopasować sobie mniejsze koraliki i wyeksponować złote lub srebrne zapięcia. Ewentualnie nietypową barwę biżuterii. Krótkie wisiorki są na pewno tańsze, a mogą dobrze udoskonalić kreacje wieczorowe. W przypadku obfitego biustu zasada jest podobna. Dobrze nosić korale na granicy wcięcia bluzek, swetrów, ponieważ gwarantują wtedy maksymalną wygodę i nie wywołują uśmiechów politowania. Układanie korali przy samej szyi ma sens, jeżeli doceniasz bardziej biznesowe stylizacje. Korale świetnie wyglądają ze swetrami, dość masywnymi, golfami. Sprawdzają się w sezonie jesienno-zimowym. Wiele klientek wraca chętnie do stylu boho, ludowego, gdzie korale odgrywały ogromną rolę w budowaniu indywidualnego wizerunku. Bardzo ciekawe rozwiązania w tej kategorii przedstawia koraliki sklep. Zapoznaj się z unikalnym katalogiem koralików w sklepie internetowym Manzuko.com, aby udoskonalić własny styl. Co myślisz o koralikach we własnych stylizacjach?