Podstawy zdrowego odżywiania

Podstawy zdrowego odżywiania

Dobrze zrównoważona dieta z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, oraz pomoże nam zrzucić trochę zbędnych kilogramów.

Kiedy decydujemy się na dietę powinniśmy znać kilka podstawowych zasad odżywiania. Najważniejsze to jeść mniej cukru i skrobi ogólnie wszystkich węglowodanów. Żywność zawierająca te składniki ma duży wpływ na równowagę insulinową. Warto pamiętać że hormon insuliny jest największym magazynem tłuszczu w naszym organizmie. Jeśli więc obniżymy poziom insuliny poprzez dietę niskowęglowodanową, tłuszcz będzie miał więcej czasu na wydostanie się z zapasów tłuszczu, a organizm zacznie spalać te tłuszcze zamiast węglowodanów. Inną zaletą niskiego poziomu insuliny jest to, że nerki wypłukują nadmiar sodu i wody z organizmu. Jeśli zastosujesz się do tej wskazówki, możesz stracić do zbędne kilogramy. Wszystkie posiłki powinny zawierać co najmniej jedno źródło białka i tłuszczu oraz być podawane z warzywami o niskiej zawartości węglowodanów. Jeśli będziesz trzymać się tej zasady, automatycznie zjesz zalecaną ilość węglowodanów czyli 20 do 50 gramów dziennie. Bardzo ważne jest także spożywanie białek, samo ich jedzenie powoduje spalanie od 80 do 100 kalorii więcej dziennie.

Diety bogate w białko mogą również pomóc zmniejszyć łaknienie. Warto zwracać na wszystkie szczegóły związane z naszym odżywianiem.

Warto zwrócić uwagę na to jak przygotowujemy posiłki najlepszym tłuszczem do gotowania jest olej kokosowy. Jest bogaty w tłuszcze zwane trójglicerydami tego rodzaju tłuszcze są zdrowsze od innych i lepiej przyspieszają metabolizm. Warto sprawdzić jakie tłuszcze są zdrowe, a które powodują tylko przyrost tkanki tłuszczowej nasycone kwasy tłuszczowe nie zwiększają ryzyka chorób serca. Każdy posiłek powinien składać się ze źródła białka, źródła tłuszczu i warzyw o niskiej zawartości węglowodanów. Kiedy jednak nie chcemy sami szykować posiłku dobrym pomysłem będzie catering Poznań – FitApetit. Można wybrać różne plany żywienia, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.