Połóż się i ciesz się dawaniem lub otrzymywaniem idealnego masażu.

Połóż się i ciesz się dawaniem lub otrzymywaniem idealnego masażu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o masażu domowym? Czy chciałbyś mieć umiejętności, aby móc wykonywać masaże swoich bliskich? Jeśli tak, to dobra wiadomość.

Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci ulepszyć swoje techniki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i zdobyć więcej umiejętności.Kiedy robisz komuś masaż, pamiętaj, że musisz też używać kciuków. Kciuki są silną częścią dłoni, więc możesz ich używać do stymulacji mięśni. Nie chcesz naciskać zbyt mocno, ponieważ może to powodować dyskomfort.Jeśli Twoje dziecko cierpi na astmę, rozważ masaż. Udowodniono, że masaż pomaga oddychać dzieciom cierpiącym na astmę ze względu na relaksujące korzyści, jakie oferuje. Masaż dziecka powinien być wykonywany delikatnym dotykiem i tylko przez ograniczony czas. Wypróbuj to wieczorem i pomóż dziecku cieszyć się spokojnym nocnym odpoczynkiem.Ważny jest rodzaj olejku stosowanego w masażu, dlatego szukaj olejków o właściwościach leczniczych, takich jak oliwka czy olejek migdałowy. Olejek jest lepszym rozwiązaniem niż balsam czy żel, ponieważ jest wchłaniany przez skórę. Stosowanie olejku jest również korzystne dla płynniejszego poruszania się po skórze.Kiedy wykonujesz masaż, postaraj się, aby osoba, którą masujesz, miała jak najmniej ubrań. Jeśli czują się niekomfortowo, mogą nosić ręcznik, aby przez cały czas czuć się bezpieczniej. Odsłonięcie obszarów ciała jest nie tylko kojące, ale także ułatwia pracę.Masaże szwedzkie są najczęściej oferowanym rodzajem masażu. Niektórzy uważają to za podstawowy masaż. Pociągnięcia są długie i gładkie, wykonywane ruchem ugniatania, zazwyczaj w kółko. Połóż się i ciesz się dawaniem lub otrzymywaniem idealnego masażu.

Masażystka zwykle używa oleju podczas procesu.

Nie jest to zbyt rygorystyczne i całkiem przyjemne.Świetnym miejscem na rozpoczęcie masażu są plecy. Kiedy zaczniesz na plecach partnera, zapewnisz jego ciału ogólny relaks, który bardziej sprzyja masowaniu reszty ciała. Im szybciej zrelaksujesz całe ciało, tym korzystniejszy będzie cały masaż.Zanim wykonasz masaż, rozciągnij wszystkie miejsca, których zamierzasz użyć. Oznacza to, że będziesz musiał rozciągnąć palce, ramiona, szyję, plecy i nogi, aby zmniejszyć skurcze podczas masażu i zaangażować wszystkie obszary. Jeśli zapewniasz długą sesję masażu, konieczne jest rozciąganie.Rozmawiaj ze swoim masażystą. Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym. Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Jeśli zawsze chorujesz, pomocne mogą być masaże. Badania pokazują, że masaże zwiększają produkcję białych krwinek. Jest to niezbędne, aby pomóc Twojemu układowi odpornościowemu w walce z wirusami i tym podobnymi.Migrenowe bóle głowy są brutalne i mogą sprawić, że cały świat zatrzyma się, gdy zaatakują. Ci, którzy cierpią na migreny, rozumieją, jak bardzo mogą być bolesne. Na szczęście masowanie tego obszaru może naprawdę pomóc złagodzić część bólu.Jeśli zamierzasz wykonywać masaż, upewnij się, że używasz lubrykantu. Lubrykantem może być dowolna forma balsamu, a nawet olejków terapeutycznych. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest to odpowiednie dla odbiorcy masażu. Smary mogą pomóc Ci ślizgać się po ciele bez zakłócania rytmicznych ruchów.Teraz masz kilka świetnych sugestii, które pomogą Ci rozpocząć masaż w domu. Niezależnie od tego, czy Twoja ukochana osoba ma konkretny problem, czy po prostu szukasz relaksującego sposobu na nawiązanie więzi, dobre techniki masażu Ci pomogą. Zacznij więc praktykować te pomysły we własnym domu już dziś.