Wenus kontra Mars- czyli o relacjach damsko-męskich

Wenus kontra Mars- czyli o relacjach damsko-męskich

Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus, to zdanie każdy z nas słyszał na pewno nie jeden raz. To stwierdzenie spowodowane jest znaczącymi różnicami w sposobie bycia, myśleniu i rozumieniu pewnych kwestii pomiędzy dwiema płciami. Nie raz właśnie z tego powodu relacje pomiędzy kobietami i mężczyznami komplikują się z powodu pozornie nieistotnych sytuacji.

Ale miałeś zrobić jeszcze pranie!

To zdanie, słyszał z pewnością każdy mężczyzna chociaż raz w życiu. Żona czy dziewczyna wysyłająca swojego ukochanego na zakupy lub powierzająca mu jakieś czynności do zrobienia bardzo często orientuje się, że mężczyzna robi całkowicie inną rzecz niż była od niego wymagana lub zrobi tylko jedną zamiast pięciu. Mamy, żony czy teściowe, które angażują mężczyzn do pomocny w kuchni równie często irytuje fakt, że facet robi każdą rzecz oddzielnie podczas gdy one mieszając zupę, kroją warzywa i smażą kotlety. Wynika to z różnic pomiędzy sposobem myślenia.

Mężczyzna myśli zadaniowo, w jego głowie znajdują się niejako szufladki na każdą powierzoną mu czynność- kiedy skończy jedno, zamyka szufladkę i dopiero wtedy otwiera następną. Głowa kobiety przypomina wielką komodę, gdzie większość szuflad jest otwartych jednocześnie a w międzyczasie dokładane są do nich kolejne przedmioty. Nie dziwmy się wtedy, że gdy kobieta poprosi mężczyznę o przygotowanie obiadu i zrobienie prania, czynności te 90% facetów wykona jedną po drugiej, a nie obie na raz.

Dlaczego ona tyle gada?

Gadatliwa kobieta jest często zmorą wielu mężczyzn. Mówienie o wielu rzeczach, tłumaczenie pewnych kwestii lub rozmowy o uczuciach i relacjach przytłaczają większość panów. Należy zdać sobie sprawę z tego, że to właśnie rozmowa jest głównym kanałem komunikacji dla kobiety. Panie wiele, po to by nie powstawały niedomówienia pomiędzy partnerami. Kobieta potrzebuje by partner zapewnił ją o swoich uczuciach, w przeciwnym razie czuje się niepewna i zagrożona co nigdy nie wpływa dobrze na relacje. Kontrastuje to często z męskim punktem widzenia, ponieważ bardzo wielu mężczyzn deklarując uczucie raz, nie rozumie dlaczego należy o nim przypominać skoro jest ono niezmiennie takie samo. To samo tyczy się snucia planów czy podejmowania wspólnych decyzji.

Kobiety chcą rozważyć wszystkie za i przeciw, poznać punk widzenia partnera i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, i wbrew temu co myślą mężczyźni wypowiedzenie zdania „zrobimy jak będziesz chciała kochanie” wcale nie jest tym, czego kobieta oczekuje. W razie ewentualnych konfliktów również najlepszym rozwiązaniem by porozumieć się z kobietą jest tzw. „przegadanie sprawy”. Na wiele pań, milczenie mężczyzn często spowodowane chęcią nie pogarszania sprawy, działa niczym czerwona płachta na byka i jedynie zaognia konflikt. Zrozumienie tego mechanizmu pozwoli na uniknięcie wielu nieporozumień.

Czy w związku, czy w relacji rodzinnej lub przyjacielskiej wspólne życie kobiet i mężczyzn często usłane jest konfliktami i brakiem wzajemnego rozumienia. Najpewniej, nie da się ich uniknąć, lecz zawsze warto próbować. Kluczem do uproszczenia relacji damsko-męskich jest próba wzajemnego zrozumienia się obu stron, zastanowienie się w jaki sposób może widzieć świat druga strona pomoże wyjaśnić dziwne, dla płci przeciwnej zachowania i być może ułatwić wspólne życie.

Wejdź na stronę https://www.uwodzenie.org/ i sprawdź, w jaki sposób zbudujesz pewność siebie