Czy da się obniżyć cenę ubezpieczenia OC dla młodych kierowców?

Czy da się obniżyć cenę ubezpieczenia OC dla młodych kierowców?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa dla wszystkich posiadaczy samochodów, niezależnie od ich wieku.

Dzięki niemu sprawca zdarzenia nie musi pokrywać kosztów likwidacji szkody z własnej kieszeni, ponieważ robi to za niego towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym została wykupiona polisa OC. W zależności od wielu czynników polisa taka może kosztować więcej lub mniej. Najwyższe ceny dotyczą pojazdów z mocnymi silnikami oraz młodych kierowców w wieku od 18 do 25 lat. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat ubezpieczeń OC dla młodych właścicieli aut.

Czy da się obniżyć cenę ubezpieczenia OC dla młodych kierowców?

Oferty OC dla młodych osób – podstawowe informacje

Warto mieć na uwadze, że młode osoby muszą płacić zwykle o 50% więcej za ubezpieczenia w porównaniu z właścicielami samochodów, którzy skończyli 50 lat i więcej. Wiąże się to głównie z małym doświadczeniem i większym ryzykiem spowodowania stłuczki lub poważniejszego wypadku. Firmy ubezpieczeniowe rekompensują sobie takie ryzyko poprzez zwiększenie ceny ubezpieczenia. Nic więc dziwnego, że młode i niedoświadczone osoby, które mają krótko prawo jazdy muszą płacić więcej.

Jednym ze sposobów jest zakup pojazdu razem ze współwłaścicielem, którym jest osoba posiadająca wyższe doświadczenie i lepsze zniżki w towarzystwach ubezpieczeniowych. W przypadku takich osób, stawka po przeliczeniu będzie niższa niż w przypadku młodych ludzi, którzy samodzielnie ubezpieczają własne auto. To właśnie dlatego często mamy do czynienia z sytuacją, w której młode osoby wpisują rodzica jako współwłaściciela, po to, aby korzystać z jego zniżek i płacić mniej za ubezpieczenie pojazdu.

Sposobem na płacenie mniejszych kwot jest również skorzystanie z różnych porad i informacji dostępnych w Internecie. Między innymi warto odwiedzić serwis http://madrzepozyczaj.pl/oc-dla-mlodych-kierowcow-co-wplywa-na-cene/ oraz korzystać ze specjalnych porównywarek on-line, które umożliwiają znalezienie korzystniejszych, a także tańszych ofert.