Zalety noszenia aparatu ortodontycznego są liczne

Zalety noszenia aparatu ortodontycznego są liczne

Średni wiek, w którym można założyć aparat ortodontyczny u dziecka, wynosi od 8 do 14 lat, ale aparat na zębach można nosić w każdym wieku, również jako osoba dorosła.

Aparaty ortodontyczne są przeznaczone nie tylko dla dzieci i nie służą wyłącznie do prostowania zębów. Większość ludzi wie, że aparat ortodontyczny prostuje zęby i uważa, że jest to jedyna korzyść, jaką one oferują. Aparaty ortodontyczne prostują zęby, ale robią o wiele więcej dla naszego zdrowia.

Zalety noszenia aparatu ortodontycznego są liczne

Online możesz zobaczyć cennik aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Jedną z zalet noszenia aparatu ortodontycznego jest poprawa zgryzu. Twój zgryz odnosi się do sposobu, w jaki spotykają się górne i dolne zęby podczas wspólnego gryzienia. Jeśli twoje górne zęby wystają zbyt daleko poza dolne, masz zgryz górny. Jeśli twoje dolne zęby wystają poza górne zęby, gdy zamykasz szczękę, masz zgryz dolny. Jednak korekta zgryzu jest niemożliwa bez aparatu ortodontycznego, a dobry ortodonta zajmie się tym problemem. Do wyboru są aparaty ortodontyczne tradycyjne lub niewidoczne, ale przed wyborem warto porównać różnice oraz poznać cenniki aparatów ortodontycznych. Możesz również zapytać ortodontę, który z nich jest lepszy w twojej sytuacji. Tradycyjne aparaty są generalnie bardziej skuteczne w poprawianiu zgryzu, zwłaszcza gdy zgryz wymaga dużo pracy i ruchu.

Kolejną zaletą aparatu ortodontycznego, o której możesz nie wiedzieć, jest to, że chronią zęby przed próchnicą. Jeśli masz zachodzące na siebie zęby, mogą być one narażone na uszkodzenia w ustach. W takim przypadku zęby narażają jamę ustną na rozwój próchnicy. Dużo trudniej jest utrzymać zęby w czystości, gdy są nierówne, ale nie można tego zmienić bez aparatu ortodontycznego. Przed rozpoczęciem leczenia warto poznać cennik aparatu ortodontycznego w poszczególnych gabinetach w okolicy. Kiedy aparat zacznie przesuwać zęby do właściwego ustawienia, wyrównają się one. Możesz je również łatwiej wyczyścić, szczotkując je każdego dnia i prawdopodobnie będziesz mieć czystsze i zdrowsze zęby.

Sprawdź aparat ortodontyczny cennik Wrocław przed rozpoczęciem leczenia w gabinecie ortodontycznym. Ceny takich usług mogą się znacznie różnić, dlatego warto wybrać takie rozwiązanie, które jest dla nas korzystne finansowo.