Jak zadbać o wygląd pojazdu?

Jak zadbać o wygląd pojazdu?

Podczas codziennej eksploatacji naszego samochodu możemy zauważyć iż wygląd naszego lakieru odbiega od wyglądu z salonu, oczywiście jest to spowodowane różnego rodzaju uszkodzeniami, duży wpływ na całościowy odbiór wyglądu naszego pojazdu ma lakier.

Naturalnie możemy dokonać różnego rodzaju zabiegów które będą pozwalały nam na wyszlifowanie lakieru, dzięki czemu uzyska on nowy blask na koniec będziemy mogli go wypolerować go tak aby nasz samochód się błyszczał i wyglądał jak nowy.

Jak zadbać o wygląd pojazdu?

Profesjonalne lampy do warsztatów lakierniczych Scangrip

W przypadku dogłębnego polerowania będziemy mogli zlikwidować zarysowania zarówno głębokie jaki płytsze, wszystko będzie zależało od wybrania odpowiedniej pasty polerskiej. Naturalnie możemy także usuwać zacieki, jeżeli są duże wówczas dobrym pomysłem będzie użycie papieru ściernego, dodatkowo usuniemy ślady po wżerach oraz różnego rodzaju przebarwienia lakieru które mogły powstać w wyniku nieprawidłowego użycia pistoletu lakierniczego. Usuniemy także różnego rodzaju hologramy które mogły być naniesione na samochód czy też pozostałości po naklejkach.

Tego rodzaju czynności możemy wykonać sami jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt oraz garaż, obecnie dostępnych jest wiele maszyn polerskich które pozwalają na amatorskie odnawianie lakieru samochodowego. Mogą być to maszyny oscylacyjne które będą wymagały użycia odpowiednich nakładek elastycznych które będą dopasowywały się odpowiednio do kształtu naszego pojazdu. Mogą być one wykorzystywane z gumy, wełny czy też mikrofibry, może być to także gąbka która nie będzie pozostawała dodatkowych śladów o naszym lakierze.

Naturalnie przed lakierowaniem powinniśmy dokładnie sprawdzić powierzchnię całego lakieru, powinniśmy ocenić jak głębokie są wżery, wszystkiego rodzaju niedoskonałości oraz odpryski. Pomogą nam w tym urządzenia Scangrip lampa która przyłożona pod różnymi kątami do naszego pojazdu pozwoli nam wykryć wszystkie niedoskonałości. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku lakieru jedynie odpowiednie oświetlenie pozwoli nam na stwierdzenie uszkodzeń. Dlatego tak ważny jest wykorzystanie profesjonalnych urządzeń oświetleniowych w naszym garażu czy też w salonie lakierniczym.