Świetne wskazówki wędkarskie, które każdy może wypróbować

Świetne wskazówki wędkarskie, które każdy może wypróbować

Wędkarstwo od dawna jest świetnym sposobem na nakarmienie rodziny lub czerpanie przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu.

Może to być nawet sposób na poznanie nauki i biologii. Bez względu na powód łowienia, poniższe wskazówki wzbogacą Twoje wrażenia i sprawią, że staniesz się znacznie lepszym wędkarzem podczas wędkowania.Nie oślepiaj ryb! Podczas gdy błyszczące przynęty są często bardzo skuteczne w przyciąganiu określonych gatunków, odbicie słońca może oślepić rybę i odpłynąć. Przynęty matowe mogą być równie skuteczne, a jednocześnie nie odstraszą tak wielu ryb jak przynęty metalowe, dlatego warto rozważyć użycie obu podczas łowienia.Dobrą wskazówką jest noszenie ze sobą wagi podczas wypraw wędkarskich. Nigdy nie możesz powiedzieć, kiedy złapiesz to rzadkie trofeum, więc upewnij się, że masz pod ręką wagę, zwłaszcza jeśli ćwiczysz łapanie i wypuszczanie.Często do połowu dużych ryb trzeba użyć dużych przynęt. Większa przynęta może kosztować więcej, ale zauważysz, że wielkość złowionej ryby będzie się opłacać. Logicznie rzecz biorąc, większe ryby wolą spędzać czas na łowieniu większej przynęty niż mniejszej.Podczas łowienia w chłodniejszych miesiącach, a zwłaszcza podczas łowienia pod lodem, noś dużo warstw i zabierz zapasowe ubranie. Zawsze możesz zdjąć dodatkowe warstwy, ale nie możesz założyć ubrań, których nie przyniosłeś. Łowienie ryb jest często mokrym biznesem, a w zimnie mokre ubrania mogą być zabójcą. Wymień mokre ubrania na suche, kiedy tylko możesz.Poszukaj ryb w pobliżu, gdy łowisz na głębokim morzu. Świetne wskazówki wędkarskie, które każdy może wypróbować

Możesz zobaczyć drewno lub inne materiały unoszące się w wodzie.

Duże ryby często lubią gromadzić się w pobliżu tych przedmiotów. Jeśli zobaczysz mewy polujące na małe ryby, prawdopodobnie znajdziesz większe ryby tuż pod powierzchnią wody.Spinnerbait to świetna przynęta przyjazna początkującym dla każdego, kto chce wyjść poza dżdżownice. Jest to jeszcze bardziej przydatne podczas łowienia w płytkiej lub zacienionej wodzie. Bas może być przyciągnięty zarówno do crappie, jak i błystki.Kiedy łowisz z łodzi, nigdy nie próbuj złapać czegoś większego, niż może udźwignąć twój statek. Jeśli spróbujesz złapać rekina w małej łodzi, ryzykujesz utratę ryby, uszkodzenie łodzi, a nawet zagrożenie dla własnego zdrowia. Upewnij się, że zawsze używasz odpowiedniego rozmiaru!Każdy wędkarz powinien zapoznać się z prognozą pogody przed wyruszeniem na wyprawę wędkarską. Pogoda ma duży wpływ na zachowanie ryb, więc upewnij się, że jesteś przygotowany na każdą sytuację, która może się pojawić. Umożliwi to również ubieranie się odpowiednio do dnia.Jeśli wybierasz się na ryby sam, zawsze poinformuj kogoś, gdzie dokładnie planujesz łowić i o której planujesz powrót z podróży. Postępuj zgodnie z harmonogramem i wróć na czas lub zamelduj się telefonicznie, jeśli planujesz zostać później. Może to zapobiec niepotrzebnym zmartwieniom w imieniu Twoich bliskich.Warunki pogodowe odgrywają dużą rolę w tym, jak przyjemna jest Twoja wyprawa wędkarska. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą radia lub smartfona, aby podczas podróży mieć na oku prognozę pogody. Nie bój się skrócić podróży, jeśli zbliża się niesprzyjająca pogoda.Rybołówstwo zaspokaja tak wiele rzeczy dla ludzkości; może być fajnie wyjść i cieszyć się przyrodą lub zjeść obiad dla rodziny. Niezależnie od powodów, dla których wędkujesz, zawsze możesz być lepszy. Upewnij się, że zastosujesz wskazówki, których nauczyłeś się w tym artykule, a będziesz.